^Atgal į viršų

 

Molėtų gimnazija

Lietuvių English (UK)

Sveika mokykla

Molėtų gimnazijoje - Pasaulio sveikatos organizacijos ekspertų vizitas

Kovo 19 d. gimnazijoje viešėjo  Pasaulio sveikatos organizacijos  Europos regiono biuro Vaikų ir jaunimo sveikatos programos vadovas Dr Martin Weber,  Pasaulio sveikatos organizacijos atstovė Lietuvoje Ingrida Zurlytė bei svečius atlydėjusi Sveikatos apsaugos Ministerijos Visuomenės sveikatos priežiūros departamento Rizikos sveikatai valdymo skyriaus vedėja dr. Rita Sketerskienė.

Ministerijos vadovė sakė, kad svečiams išreiškus norą aplankyti kokią nors šalies mokyklą, net nekilo abejonių kur nuvykti ir ką parodyti - Molėtų gimnazijos sveikatos stiprinimo, savanorystės veiklos seniai žinomos, matomos ir vertinamos.

Pasak gimnazijos visuomenės sveikatos priežiūros specialistės  Dalios Burneikienės, tai ne tik istorinis įvykis, bet didžiulis nuoseklaus, kantraus, kryptingo komandinio darbo įvertinimas. Į nacionalinę sveikatą stiprinančių mokyklų tinklą 2001 m. įstojusi gimnazija savo originaliomis veiklomis, iniciatyvomis ir renginiais išryškėjo kaip aktyvi, energinga ir „kitokia“ komanda Lietuvos mokyklų kontekste.

Dalykinio vizito metu buvo išklausytas Molėtų gimnazijos direktorės R. Guobienės pranešimas bei sveikatos priežiūros specialistė Dalios Burneikienės sveikatinimo veiklų pristatymas. Svečiai diskutavo su gimnazijos mokinių sveikatos bei savanorystės grupių mokiniais apie jų, kaip komandos vaidmenį ir indėlį į sveikatą stiprinančios mokyklos kūrimą,  požiūrį į ekologiją, geriamo vandens vartojimą, kalbėta apie maisto kokybę pasikeitus valgiaraščiui. Buvo įdomu išgirsti pačių mokinių nuomonę apie globalią problemą – priklausomybę mobiliesiems telefonams. Viešėdami gimnazijoje svečiai pastebėjo kad mokinių pertraukos praleidžiamos fiziškai aktyviai – teniso stalai, šaškių, šachmatų lentos, smigio žaidimai –puikus pasirinkimas ir alternatyva pasyviam sėdėjimui.  Apsilankymas valgykloje nustebo maisto kokybe, įvairove bei kainomis. PSO ekspertai liko sužavėti gimnazijos komandos darniomis ir įvairiomis sveikatinimo veiklomis.

 „Nuoširdžiai dėkojame už Jūsų atliekamus darbus ir suteiktą galimybę juos pristatyti Pasaulio sveikatos organizacijos Europos regiono biuro Vaikų ir paauglių sveikatos programos vadovui Martin Webe. Jūsų patirtis rodo, kad sveikatos ir švietimo sektorių profesionalus bendradarbiavimas yra įgyvendinamas Lietuvos mokyklose ir padeda siekti bendro tikslo – sveikų ir laimingų vaikų  Lietuvos mokyklose. Jūsų dėka buvo malonu išgirsti puikius svečio atsiliepimus apie Lietuvos mokinių sveikatos stiprinimo praktikas,  kurios ne tik dokumentuose yra įvardintos, bet ir realiai įgyvendinamos Linkime neprarasti energijos ir kūrybinės minties puoselėjant sveikos gyvensenos idėjas ne tik Molėtų gimnazijos, bet ir visos bendruomenės  nariams.“ – buvo rašoma SAM atstovų laiške po vizito.

Sveikatos priežiūros specialistė Dalia Burneikienė

Jolantos Liubeckaitės nuotraukos

 

Copyright © 2024. Molėtų gimnazija  Rights Reserved.