^Atgal į viršų

 

Molėtų gimnazija

Lietuvių English (UK)

Sveika mokykla

Po gydymo įstaigas vėl plasnojo popierinės gervelės

Vasario 11 - oji nuo 1992 m. popiežiaus Jono Paulius II kvietimu minima kaip Pasaulinė ligonių diena. Molėtų gimnazistai tradiciškai šią dieną mini rajono gydymo įstaigose su akcija „Vilties paukštelis“.  Kaip sakoma japonų legendoje, išlanksčius 1000 popierinių gervelių išsipildys didžiausia svajonė, o juk negaluojant didžiausia svajonė - pasveikti.

Tad gimnazistai jau dešimtus metus tradiciškai lanksto popierinius paukštelius, lankosi rajono gydymo įstaigose ir juos dovanoja sergantiesiems, kaip vilties sveikti simbolį. Šiais metais per dailės ir technologijų pamokas įvairių klasių mokiniai, padedant mokytojai Eglei Žalienei kruopščiai su dideliu entuziazmu jų išlankstė net 150.

Sveikatinimo veiklų ir savanorystės klubo mokinių grupė su vadove Dalia Burneikiene nešini pilnomis dėželėmis vilties simbolių apsilankė Molėtų rajono ligoninės skyriuose. Beveik 100 gervelių „nutūpė“ į besigydančių ir juos lankančių žmonių rankas, o mokinių bendravimas, palinkėjimai sveikti praskaidrino sergančiųjų nuotaiką ir bent trumpam leido pamiršti savo negalias bei ligas. Ligoninės pacientai buvo maloniai nustebę, sutrikę, bet be galo dėkingi, ne vienas buvo giliai sujaudintas ar nubraukė ašarą... Mokiniai, bendraudami ir lankydami sergančius, pamato, kad mielas ir šiltas paguodžiantis žodis, dėmesys žmogui gydo kartais geriau negu vaistai. O paprastas, išlankstytas popierinis paukštelis, dovanotas pacientams, buvo it brangi dovana, kurios ilgai nepadėjo į šalį, bet laikė rankose kaip viltį ir tikėjimą...  Dar 50 gervelių „nuskrido“ į Molėtų PSPC ir „nutūpė“ į mažųjų ligoniukų rankas, suteikdamos jiems džiaugsmo ir netikėtumo.

Šios gražios ir jautrios gimnazistų tradicijos, kurios, kaip laikas parodė, yra labai reikalingos. Mokiniams ugdomos vertybės - atjauta, empatija, nuoširdumas ir gerumas visada sugrįžta su kaupu. Neatlygintina pagalba kitam - tai duoklė, kai nesitikima materialinio atpildo. Tik vidumi brandus žmogus supranta savanorystės ir pagalbos esmę, o mes matome, kad gimnazistai tokie ir yra.

Sveikatos priežiūros specialistė Dalia Burneikienė

 

Copyright © 2024. Molėtų gimnazija  Rights Reserved.