Lietuvių English (UK)

Maitinimo organizavimas

Susitikimas su NASA astronaute

Fizikos programoje numatyta, kad yra svarbu analizuoti fizikos mokslo laimėjimų taikymą astronomijoje ir kituose moksluose, tiriančiuose Žemę, apibūdinti fizikos mokslo įtaką astronomijai, kosmologijai ir kitiems mokslams, tiriantiems Žemę ir Visatą, todėl džiaugėmės, kai mūsų gimnazija sulaukė Lietuvos etnokosmologijos muziejaus ir JAV ambasados Lietuvoje kvietimo į susitikimą su NASA astronaute Heidemarie Stefanyshyn-Piper.

Susitikime Etnokosmologijos muziejuje gegužės 6 dieną dalyvavo IV klasės mokiniai, išplėstiniu kursu besimokantys fiziką, ir kitų klasių mokiniai, besidomintys astronomija bei nano avionika. Renginio metu astronautė papasakojo apie gyvenimo, darbo kosminėje stotyje ypatumus. Įdomu buvo stebėti  reiškinių skirtumus įprastinėmis sąlygomis Žemėje ir kosmose nesvarumo sąlygomis. Vėliau mokiniams buvo suorganizuota ekskursija po muziejų, kur skirtingose ekspozicijų salėse susipažinta su lietuviška etnine patirtimi, astronomija ir žvaigždynais, kosmoso tyrimais, o ekskursijos pabaigoje, pakilus į 30 m. aukštį, patekta į apžvalgos aikštelę, kur, nepaisant lietaus, pasigrožėta nuostabiais pavasariniais apylinkių vaizdais. Pagilinę fizikos, astronomijos žinias, praplėtę suvokimą apie etnokosmologiją, kosminėje stotyje darbo, gyvenimo, inžinerijos taikymo galimybes, kosmoso tyrimus, mokiniai, kupini įspūdžių, kelionę apibendrino rašydami esė.

Fizikos mokytoja Irena