^Atgal į viršų

Molėtų gimnazija

Naujienos

Kas užkoduota augalo lape?

Tai virtualus VDU projekto „Sumanaus moksleivio akademija“  užsiėmimas gimnazistams, pasirinkusiems gamtos mokslų klasę. Užsiėmimą  vedė VDU Žemės ūkio akademijos agronomijos fakulteto dėstytojas, doktorantas, žolininkas Marius Lasinskas ir dėstytojas doktorantas Aloyzas Velička. 

Gimnazistai virtualiai susipažino su agronomijos fakulteto laboratorijomis ir jose atliekamais tyrimais, stebėjo praktinius laboratorinius darbus. Dėstytojai pademonstravo kaip  iš tik ką nuskintų kadagio spyglių pasigaminti ne tik arbatą, bet ir   odos priežiūros priemonę. Susipažinome su  gauromedžiu bei jo teikiama nauda žmogaus sveikatai. Gauromedis  ramina nervų sistemą, o visus virusus „išveja“ šeivamedis, išgirdome kuo naudingas raudonėlis, mėtos, dilgėlės, kodėl sveikiausias poilsis pušyne.

Stebėjome laboratorinį darbą kaip pušų spygliuose nustatomas vitamino C kiekis, sausųjų medžiagų kiekis, kokiu būdu išgaunamas eterinis aliejus, pagal kokį požymį spėti, kad augalas išskirs daug eterinio aliejaus. Sužinojome nuo ko priklauso sausųjų medžiagų kiekis vaistažolėse.

Užsiėmimas buvo įdomus, naudingas ir suteikęs naujų žinių.  Gautas žinias mokiniai  pasitikrino ir įtvirtino  dalyvaudami protmūšyje, kuriame nepralenkiama buvo Gryta M. iš IIc, mažai atsiliko Gintarė G. iš IIc ir Dominykas P. iš IIIb. 

Su nekantrumu lauksime sekančio „Sumanaus moksleivio akademijos“ Gamtos mokslų  klasės užsiėmimo.

UK koordinatorė V. Mateikienė

 

Copyright © 2021. Molėtų gimnazija  Rights Reserved.