^Atgal į viršų

Molėtų gimnazija

Naujienos

Gimnazistų ir jų mokytojų vasaros maršrutai

Vasara – atostogų metas. Tai ne tik galimybė pailsėti, bet ir puikus metas pakeliauti, aplankyti kitas šalis, miestus, susipažinti su jų istorija, kultūros tradicijomis, sutikti naujų žmonių. Šios vasaros gimnazistų ir jų mokytojų atostogų kelionių geografija buvo gan įvairi.

Kelionių maršrutai nusitiesė net iki tolimosios Airijos, Šiaurės šalių: Norvegijos, Švedijos, Suomijos, kurios garsėja savo unikalia gamta, aukšta socialine gerove ir kuriose galima sutikti nemažai ten įsikūrusių mūsų tautiečių. Aplankytas buvo net Afrikos žemynas, o jame, labiausiai turistų pamėgtas Egiptas, su jo nepakartojamomis piramidėmis, šventyklomis, jų gyvybės šaltiniu Nilu ir daugeliu kitų egzotiškų vietų. Aplankytos buvo ir Kroatija, Italija, Bulgarija, Lenkija bei mūsų kaimynės Latvija bei Estija. Populiariausiomis šios vasaros kelionių šalimis tapo Turkija ir Kretos sala. Kam gi nepatiktų pagulėti šiltame paplūdimyje, pasigėrėti šių šalių turtinga vandenyno augmenija ir gyvūnija, įspūdingomis kalnuotomis vietovėmis, paskanauti šio krašto nacionalinių patiekalų ar turkiškų saldėsių…

Smagu pastebėti, kad ir mūsų Lietuvos miestai bei miesteliai sulaukė nemažo mūsų bendruomenės dėmesio. Kaip visada kiekvienam iš mūsų norisi aplankyti Baltijos jūrą, pasilepinti pajūryje, pasigėrėti besileidžiančia saule nuo Palangos tilto, pasivaikščioti po Klaipėdos senamiestį ir pasidžiaugti jo mažąja architektūra, pasižvalgyti po Jūros muziejų. Šią vasarą buvo aplankyti ir nuo mūsų rajono labiausiai nutolę šiauriniai rajonai - Akmenė ir Biržai, o iš pietinių rajonų lankytasi Alytuje ir Marijampolėje. Keliautojai buvo pasklidę ir po Vilniaus, Kauno Telšių, Kelmės, Kėdainių, Jonavos, Prienų, Šakių, Anykščių, Utenos rajonus. Ypatingo susidomėjimo šiais metais sulaukė Šalčininkų rajonas, kuris garsus Jašiūnu dvaru, Norviliškio pilimi, Rimašių gatviniu kaimu, Levandų uostu.

Vasaros kelionių įspūdžiai praturtino mūsų šauniuosius keliautojus ne tik naujais įspūdžiais, bet ir pozityviomis emocijomis bei padėjo sukaupti naujų jėgų ir energijos bei ryžto naujiems mokslo mokslams. Kad su nauju užsidegimu, jaunatviška energija gimnazistai, galėtų „šturmuoti” naujas matematikos formules, kurtų literatūrines temas bei kompozicijas ir dar daug, daug ko naujo išmoktų šiais mokslo metais, o jų mokytojai, pailsėję, praturtinę ir sustiprinę save, galėtų būti jaunam žmogui kelrodėmis žvaigždėmis, kurios vestų jį pažinimo, gėrio, tiesos ir gyvenimo šviesos link.

Jūratė Laurinavičiūtė

Justės Pagalytės nuotraukos

Copyright © 2023. Molėtų gimnazija  Rights Reserved.