^Atgal į viršų

Molėtų gimnazija

Naujienos

Antano Budvyčio paskaitos gimnazistams

Birželio 3 dieną gimnazijos skaitykloje pirmų, antrų klasių mokiniams Antanas Budvytis skaitė  paskaitas ,,Greitasis Skaitymas. Kritinis mąstymas. Kelias į  sėkmę“. Šių paskaitų tikslas – padėti mokiniams įsisąmoninti ir suvokti save kaip savarankišką, nepriklausomą asmenybę, sugebančią prisiimti atsakomybę už savo veiksmus, mokančią išsikelti tikslus. 

Lektorius teigė, kad kiekvieno žmogaus norai, troškimai tokie ir liks, jei nebus imamasi veiksmų jiems įgyvendinti. Dažniausiai žmonės delsia, atidėlioja, ieško įvairiausių pasiteisinimų dėl neveiklos, neryžtingumo, nesėkmių. Jokių pasiteisinimų neturėtų būti. 

Antanas Budvytis pabrėžė, jog vis mažiau žmonių skaito, kai tuo tarpu informacijos srautas auga milžinišku tempu. Kaip galima ko nors rimtai išmokti sistemingai neskaitant, aktyviai nesuvokiant informacijos, jos neapdorojant ir nepritaikant. Norint  ir tikrai siekiant tobulėti, būtina perskaityti bent po dvi knygas per savaitę. „Kad ir kaip keistųsi laikai, kad ir kokie iššūkiai grėstų, kad ir kaip šiuolaikinės technologijos turėtų įtakos mūsų gyvenimui, pamatiniai dalykai išlieka, – teigė lektorius  Antanas Budvytis. 

Direktorės pavaduotoja ugdymui Genovaitė Marcinkėnienė

Jolantos Liubeckaitės nuotrauka

Copyright © 2021. Molėtų gimnazija  Rights Reserved.