^Atgal į viršų

Molėtų gimnazija

Naujienos

Gimnazistai planetariume

Gegužės 31-ąją penkiolika Molėtų gimnazijos pirmų klasių mokinių turėjo galimybę dienos metu stebėti ir grožėtis dauguma dangaus šviesulių. Tai šiais laikais įmanoma dėl  specialiai tam sukurto pastato  – planetariumo, kuris būna naudojamas visuomenės švietimui  įvairiomis astronomijos temomis o kartais ir pramogoms. Dauguma planetariumų iš aplinkos išsiskiria savo kupolu.

Šį kartą gimnazistai  sužibusius šviesulius stebėjo Molėtų astronomijos observatorijoje, atvykusiame mobiliame pripučiamame planetariume iš Varšuvos Koperniko mokslo centro. Svečiai iš Lenkijos vedė astronominį renginį – vizualizuotą paskaitą apie Saulės sistemą ir kai kuriuos Visatos objektus. Renginio metu mokiniai ant planetariumo kupolo –  pusiau apvalių lubų, stebėjo žvaigždėtą dangų, susipažino su mūsų danguje matomais kai kuriais, tokiais kaip  Grįžulo Ratų, Kasiopėjos, Cefėjo, Mergelės, Jaučiaganio ir kitais, žvaigždynais bei kai kuriomis žvaigždėmis. Gimnazistai virtualiai nukeliavo prie tų Saulės sistemos planetų, kur patys pageidavo, turėjo galimybę pamatyti ir pasigrožėti mūsų Žeme tokia, kokią ją mato astronautai iš Tarptautinės kosminės stoties, pajusti Visatos didybę. Geriausiai renginį, matyt, atspindi pačių mokinių mintys po jo: „atrodė, kad keliaujame“, „viskas buvo labai gražu, įdomu“, „pasijutau kaip sapne“, „daug naujo sužinojau apie žvaigždes“, „pamačiau visą mūsų Galaktiką“, „patiko visa patirtis ir emocijos“, „ypač nustebino, kaip toli yra žvaigždės nuo mūsų“... 

Fizikos mokytoja Irena Jančionytė

Copyright © 2021. Molėtų gimnazija  Rights Reserved.