^Atgal į viršų

 

Molėtų gimnazija

Lietuvių English (UK)

Naujienos

Tarptautinio projekto „Security in ICT“ veiklos Ispanijoje

Kovo 24–29 dienomis Ispanijos Tortosos mieste vyko 2018 m. programos „Erasmus+“ KA2 - strateginių tarpmokyklinių partnerysčių projekto „Security in ICT“ mokymo, mokymosi ir dėstymo veiklos. Jose dalyvavo partneriai iš Čekijos, Slovakijos, Portugalijos, Ispanijos ir Lietuvos: direktorė Rima Guobienė, projekto koordinatorė – mokytoja Rita Kavaliauskaitė, mokiniai: Mažvydas Datenis, Liutauras Greičiūnas, Greta Kuveikaitė, Austėja Lukošiūtė, Austėja Trimonytė, Titas Žibas.

Siekiant geriau pažinti vieniems kitus, projekto dalyviams teko užduotis – dirbant tarptautinėse grupėse, atrasti panašumus tarp grupės narių ir įvardinti išskirtinumus. Projekto komandos pateikė namų darbus -  pristatymus apie saugumą naudojant IT. Vėliau, dirbdami komandose, mokiniai ruošė, diskutavo ir pristatė savo darbus, skirtomis temomis apie saugumą naudojantis informacinėmis technologijomis. Projekto dalyviai įtvirtino žinias žaidybinėse situacijose, atlikdami Kahoot testą.

Buvo sudaryta galimybė susipažinti su projekto šeimininkų – Institut de I‘ Ebre -mokymo baze, lankytis pamokose. Lankytasi Faiges aliejaus fabrike, susipažinota su aliejaus gamybos technologija.

Pradžiugino kultūrinė pažintinė programa. Susipažinta su Tortosa – miestu, esančiu šiaurės rytų Ispanijoje, pietų Katalonijoje, Taragonos provincijoje, prie Ebro upės. Jame gyvena 35 143 gyventojų. Miestas turi įspūdingą istorinę praeitį, su kuria  susipažinta ekskursijos po miestą metu. Tortosa po Kordobos kalifato suirimo, XI a. keletą kartų iškovojo nepriklausomybę kaip atskira karalystė (taifa). Kurį laiką ją valdė gretima Saragosa, o 1092 m. užėmė Denija, po kurios valdymo įsitvirtino Almoravidai. Tortosa atkovota iš maurų 1148 m.

Viena diena buvo skirta pažinčiai su Barselona, esančia 200 km nuo Tortosos. Tai didelis jūrų uostas, tarptautinis oro uostas, vienas iš svarbiausių visos Ispanijos ekonomikos ir kultūros centras. Aplankyta daug įvairių architektūros ir kultūros paminklų, žavėtasi įžymiojo architekto Antonio Gaudi neužbaigta katedra Sagrada Familia, statoma daugiau nei 100 metų.

Projekto dalyviai turėjo galimybę plėsti akiratį, ugdyti ne tik dalykines, bet ir bendrąsias kompetencijas: komunikavimo, pažinimo, socialinę, iniciatyvumo ir kūrybingumo, tobulinti anglų kalbos įgūdžius. Praturtėta naujomis pažintimis, bendradarbiavimo galimybėmis, gautas įkvėpimas naujoms veikloms.

Direktorė  R. Guobienė

Projekto koordinatorė R. Kavaliauskaitė

Copyright © 2024. Molėtų gimnazija  Rights Reserved.