^Atgal į viršų

 

Molėtų gimnazija

Naujienos

Koncertinė – pažintinė kelionė į Lenkiją

2018 gruodžio 13 – 15 dienomis Molėtų gimnazijos mišrus jaunimo choras „MG“ (vadovė Rūta Vekerotienė) buvo išvykę į koncertinę – pažintinę kelionę į Lenkiją. 

Kelionė per Lietuvą ir Lenkiją prasidėjo keliais, kurie veda vaizdingomis Suvalkų krašto Varmijos – Mozūrų ežeryno vietomis. Dienai įpusėjus privažiavome Kryžiuočių veržimąsi į Pabaltijį ir jo pabaigą menančią ordino sostinę – Malborką. Aplankėme Galingiausią Teutonų ordino pilies kiemus, galerijas, koridorius labirintus, celes ir menes. Neišdildomą įspūdį paliko pilies galybė, didingumas ir ekskursijos gidės pasakojimas apie to meto čionykščių žmonių gyvenimo būdą. Pirmos dienos pabaigai - ekskursija po vakarinį Gdanską. Įspūdingą Gdansko architektūrą paryškino papuoštos Kalėdinės eglės, šviečiančių dekoracijų jūra bei Kalėdinė mugė rotušėje.

Antra diena prasidėjo koncertiniu jauduliu. Važiavome į koncerto vietą Wejherowo mieste. Turėjome misiją - nuvyti į I Licejų „Ogólnokształcace im Króla Jana III Sobieskiego“ ir savo koncertu pristatyti Molėtų gimnaziją – būsimą projekto „Erazmus +“ partnerę. Molėtų gimnazija vykdo  2018 m. programos „Erasmus+“ bendrojo ugdymo, profesinio mokymo ir suaugusiųjų švietimo 1 pagrindinio veiksmo (asmenų mobilumas mokymosi tikslais) projektą „Inovatyvūs ugdymo metodai - mokinio ir mokytojo sėkmei“. Šiame projekte numatytas mokytojų darbo vizitas į Powiatowy Zespol Szkol nr 1 w Wejherowie (Lenkija) kitų metų rudenį, o jau 2019 m. vasario mėnesį atvyks šios mokyklos mokytojų komanda semtis patirties į mūsų gimnaziją. Licejuje buvome labai šiltai sutikti. Koncerto sėkmė, abiejų mokyklų mokinių naujos pažintys, puiki ekskursija po Wejherowo miestą, padėjo pamatus naujai partnerystei ateityje. Po nuostabios viešnagės, pakeliui į Gdanską, sustojome pasigrožėti Sopoto pajūriu bei ilgiausiu Baltijos jūros molu. 

Trečią dieną, pakeliui namo, aplankėme Vieną įspūdingiausių Šiaurės Lenkiją deimančiukų – religinį Mozūrijos centrą Šv.Lipką (Šventaliepė) su vėlyvojo baroko vienuolynu ir bažnyčia. Šis vertingas religinis, istorinis ir architektūrinis ansamblis, pastatytas stebuklingo apsireiškimo vietoje. Labai įspūdinga bažnyčios puošyba, sienų tapyba, akmeninės ir medinės skulptūros, auksakalių, raižytojų darbai, bet didžiausią įspūdį paliko bažnyčią garsinantys “šokantys” vargonai, sukonstruoti 1721 metais. Užgrojus muzikai, archangelas Gabrielius ir Marija linkčioja galvas, angelai skambina varpeliais, pučia trimitus… Mums, kaip muzikos mylėtojams, šis vargonų koncertas – buvo visos kelionės apvainikavimas. Namo grįžome pakylėti bei puikios nuotaiko.

  Autorė Rūta Vekerotienė

 

Copyright © 2024. Molėtų gimnazija  Rights Reserved.