^Atgal į viršų

Molėtų gimnazija

Naujienos

Poetė Greta Ambrazaitė ir „Trapūs daiktai“

Gruodžio 4 dieną Molėtų gimnazijoje svečiavosi poezijos knygos „Trapūs daiktai“ autorė ir kandidatė į „Metų poezijos knygos“ apdovanojimą Greta Ambrazaitė.

„Trapūs daiktai“ – pirmoji poetės Gretos Ambrazaitės knyga, kurioje, kaip ir gyvenime, yra dramatizmo, tamsos, šiurpuliukų. Paklausta apie knygos pavadinimą, autorė sakė, kad buvo svarstomi du variantai: „trapūs daiktai“  ir „trapios konstrukcijos“. Tačiau sudėliojus rankraštį, pavadinimas „Trapūs daiktai“ atrodė atitinkantis turinį. Šiais metais Greta debiutavo Rašytojų sąjungos leidyklos rengiamame „Pirmosios knygos“ konkurse ir iš dvidešimt septynių poezijos rankraščių laimėjo pirmą vietą.

Susitikimo metu poetė pristatė savo knygą, kuri šįmet pateko į „Metų knygos“ rinkimų akcijos poezijos penketuką, papasakojo gimnazistams apie kūrinių atsiradimo aplinkybes, skaitė eilėraščius. Pirmosios Gretos Ambrazaitės publikacijos išspausdintos dar 2014 metais „Šiaurės Atėnuose“. Jos poezija buvo publikuota ir „Literatūroje ir mene“, „Metuose“. Poetė pasakojo, kad yra baigusi Lietuvių filologijos studijas Vilniaus universitete, dabar studijuoja literatūros antropologijos ir kultūros magistrantūroje. Greta turi keletą svajonių, kurias nori įgyvendinti. Rašo eilėraščius ir kuria muziką slapyvardžiu Kog leval.

Tikimės, kad ši knyga nebus pirma ir vienintelė Gretos Amrazaitės knyga. Linkime poetei sėmės „Metų knygos 2018“ rinkimuose.

Vida Juknevičienė

Copyright © 2020. Molėtų gimnazija  Rights Reserved.