^Atgal į viršų

 

Molėtų gimnazija

Naujienos

Viešėjo klinikinės toksikologijos gydytojas

Molėtų gimnazijoje šiandien viešėjo klinikinės toksikologijos gydytojas Marius Perminas. Pilnutėlėje aktų salėje gimnazistams svečias trumpai pristatė narkotinių medžiagų rūšis, kaip jos įtakoja vartojančiųjų mąstymą, elgesį, sveikatą.

Anot gydytojo, psichoaktyviosios medžiagos, pradedant kava ir baigiant alkoholiu, įvairiai veikia sveikatą. Gal pavartojus alkoholio pasidaro lengviau bendrauti, bet sunkiau kontroliuoti savo elgesį, sulėtėja orientacija, sutrinka koordinacija. Dažnais atvejais narkotinių medžiagų vartojimas vieniems pasireiškia energijos antplūdžiu, o kitiems gali baigtis traukuliais, epilepsija, dar sunkesniais sveikatos sutrikimais.

Su gimnazistais gydytojas diskutavo įvairiomis temomis apie narkotines medžiagas, aptartos priklausomybės nuo depresantų, „žolės“, kitų žalingų sveikatai elementų. Paklaustas, kodėl žmonės iš viso vartoja narkotines medžiagas, M. Perminas išskyrė kelias priežastis. Jas lengva įsigyti, noras pabėgti nuo realybės, „neatsilikti“ nuo draugų, kurie vartoja, naujų pojūčių poreikis.

Galiausiai gydytojas patarė, kaip elgtis blogai pasijutus po narkotinių medžiagų vartojimo, apžvelgė, deja, vis augančią šias medžiagas vartojančių asmenų skaičių.

J. Lapašauskė

Copyright © 2024. Molėtų gimnazija  Rights Reserved.