^Atgal į viršų

Molėtų gimnazija

Naujienos

Gimnazijos informacinio centro dešimtmetis naujose patalpose

Molėtų gimnazijos biblioteka – informacinis centras į naujas patalpas įsikėlė 2012 metų gegužės 12 dieną. Jubiliejiniai metai visada priverčia  žvilgtelėti atgal, įvertinti praėjusį laiką, įprasminti pasiekimus, su šypsena ar liūdesiu prisiminti įvykius. Grįžtant prie dešimtmečio temos, derėtų prisiminti, kad naujosios patalpos pastatytos kaip priestatas prie senųjų gimnazijos patalpų, kuriose biblioteka veikė nuo 1980 m. Keitėsi bibliotekos fondas, didėjo patalpos, modernėjo kompiuterinė  įranga, o kartu su visais pokyčiais kito ir bibliotekos funkcijos, darbo pobūdis, bet visada išliko svarbiausia nuostata – dalyvauti ugdymo procese.

Sudominti šiuolaikinius mokinius knyga neretai tampa vis didesniu iššūkiu. Mokinių dėmesį dabar užkariauja socialiniai tinklai, mobilieji žaidimai ir kitas skaitmeninis turinys. Mokiniams ir jų tėveliams, dar neatradusiems gimnazijos bibliotekos, primename, kad  gimnazijos bibliotekoje sudarytos puikios sąlygos praleisti laisvą valandėlę,  tyloje paskaityti knygą, paruošti namų darbus, su draugais aptarti projektus, pabendrauti ir pažaisti stalo žaidimus arba tiesiog stebėti žuvų gyvenimą akvariume, ar romantiškoje ąžuolų alėjoje giles renkančius kėkštus. Mokinių poreikiams paruoštos darbo vietos, kompiuteriai, veikia internetas, galima naudotis žodynais, žinynais, enciklopedijomis. Biblioteka -  saugi erdvė mokiniams, skatinanti žinių siekimą, smalsumą, tai mūsų ,,skaitymo laboratorija“, į kurią visada maloniai kviečiame. Gimnazijos bibliotekoje įdiegta mokyklų bibliotekų informacinė sistema (MOBIS). Skaitytojai gali naudotis gimnazijos elektroniniu bibliotekos katalogu, atlikti paiešką bibliotekos kataloge, užsakyti dokumentą bibliotekoje bei matyti formuliaro duomenis. Bibliotekos fondas apima daugiau nei 14 tūkst. įvairaus pobūdžio informacijos laikmenų. Daugelį metų Molėtų gimnazijos bibliotekai knygas dovanojo A. Adamkienės labdaros ir paramos fondas.  Kasmet biblioteką papildo akcijos „Knygų Kalėdos“ metu bei skaitytojų ar svečių padovanoti spaudiniai. Kiekvieną savaitę biblioteką pasiekia dovanotas laikraštis ,,Žaliasis pasaulis“. Spaudiniais dalijasi Vilniaus universitetas, Vilnius TECH universitetas. Vertingų knygų bibliotekai dovanojo Albinas Mackelis, profesorius Vytautas Nekrošius. Galime džiaugtis turėdami gimnazijos fonde „Pavasario poezijos“ kolekciją, kurią dovanojo literatūros kritikas Petras Bražėnas. Gimnazijos bibliotekoje vyksta renginiai ir parodos, skirti paminėti įvairias šventes, rašytojų jubiliejus, knygų pristatymai, Vaikų knygos dieną, vyksta pamokos, neformaliojo ugdymo užsiėmimai, susitikimai, mokiniai ruošiasi pamokoms. Bibliotekoje tradiciškai minima Šiaurės šalių bibliotekų savaitė, Tarptautinė vaikų knygos diena. Dalyvaujama akcijose ,,Metų knygos rinkimai“, ,,Knygų kalėdos“, ,,Skaitau mažajam draugui“, ,,Perskaitei žurnalą – pasidalink su draugu“, „Atverk vasarai duris“, ,,Vasara su knyga“. Bibliotekoje vyko ,,Aklas pasimatymas“ su knyga - buvo galima išsirinkti knygą, nežinant jos pavadinimo. Čia ateinama ne tik paskaityti , bet ir pademonstruoti savo gebėjimus. Bibliotekoje vyko mokytojų darbų paroda ,,Rankdarbių skrynia“, gimnazistų kurtų velykinių margučių, Užgavėnių kaukių, kalėdinių atvirukų, papuošalų, piešinių, molinukų parodos ir kt. Džiugu, kad ir gimnazistų tėveliai bei seneliai sutinka parodyti savo kurtus darbus. Edukacines pamokas vedė įdomūs pašnekovai: etnologė Gražina Kadžytė, tautodailininkė Laimutė Žilinskienė, vertėja Vilija Gerulaitienė, menotyrininkė Virginija Vitkienė, poetas, filosofijos mokslų daktaras Liutauras Degėsys, operatorius  Laisvūnas Karvelis, architektė Rimanta  Janulevičienė, fotomenininkas Jonas Danauskas, keliautojas ir kredito unijos „Saulėgrąža“ įkūrėjas Gintautas Piragius, vertėjas, „Vyturio“ leidyklos vadovas Arūnas Šileris, poetės Giedrė Kazlauskaitė ir Greta Ambrazaitė bei kiti. Visada smagu, kai gimnaziją aplanko buvę mokiniai. Nenutrūksta ryšys su buvusiais gimnazistais, jie labai laukiami gimnazijoje. Labai smagu buvo klausytis buvusių gimnazistų: dailininkės iliustratorės Justės Urbonavičiūtės,  vyresniosios karininkės  Kristinos Klimienės, archeologės Elenos Pranckėnaitės, keliautojos Julijos Pusvaškytės-Miklovės, aplinkosaugininko Dainiaus Šeikio ir kitų. Buvo eksponuojama buvusios gimnazistės, medikės Orintos Klimaitės tapybos paroda „Moteris“, KTU žygeivių klubo „Ąžuolas“ nuotraukų paroda ,,Einame Žemę įsimylėję!“ Vyko bendruomenės narių fotografijų paroda ,,Mano knygų lentyna“. Bibliotekoje vyksta mokinių kūrybos almanachų pristatymai, kurių jau išleista trylika., saugomi abiturientų laiškai, gimnazijos veiklų nuotraukų albumai. Bibliotekos lankytojų gretose norėtųsi matyti daugiau skaitytojų. Žmogus, kuris visą gyvenimą mėgo laisvalaikį praleisti su knyga, niekada jos neiškeis į internetą. Tad visų maloniai laukiame gimnazijos bibliotekoje!

Bibliotekininkė Vida

Copyright © 2022. Molėtų gimnazija  Rights Reserved.