Lietuvių English (UK)

Tapybos reprodukcijų paroda „Grožio kelias“

Gimnazijos skaitykloje eksponuojama Nikolajaus Rericho – garsaus dailininko, mąstytojo, žymaus keliautojo, istoriko ir archeologo - tapybos reprodukcijų paroda „Grožio kelias“. Nikolajaus Rericho darbai neapsakomi žodžiais.

Svarbiausia N. Rericho kūrybos tema yra kalnai, vieta, kur atsiskleidžia natūros dvasia, o žmogaus mintys tampa švarios ir grynos. Kalnų atmosferą N. Rerichas sugebėjo perteikti kaip niekas kitas. N. Rerichas  ne tik buvo žymus kūrėjas. Ypač jam rūpėjo išsaugoti kultūros vertybes ateities kartoms.  Paveiksluose dailininkas perteikė gilų tikrovės pažinimą, kitokio, nematomojo pasaulio vidinį patyrimą. Nikolajus Rerichas kartu su žmona Jelena Rerich Lietuvą vienintelį kartą aplankė 1903 metais. Jis buvo sužavėtas Lietuva, nutapė keletą paveikslų: „Baltieji žirgai“, „Vaidilos“, „Perkūno namai“ ir kitus. N.Rericho reprodukcijų parodą aplankė gimnazistai ir pedagogai.

Parodą rengė Taikos vėliavos komitetas ir Lietuvos Rericho draugija.

Bibliotekininkė Vida