^Atgal į viršų

Molėtų gimnazija

Naujienos

Pažink profesijas kitaip

Molėtų gimnazijoje vykdomas projektas „Pažink profesijas kitaip“, kuriame dalyvauja gimnazistų Id klasė. Pagrindinio ugdymo antrojoj pakopoj  labai svarbu kuo anksčiau pažinti savo asmenybės savybes, gabumus, interesus, kompetencijas, asmenines ir darbo vertybes, sieti jas priimant ateities sprendimus. Pažinti istoriko, muziejininko, geležinkelio darbuotojo, ryšininko, traukinio mašinisto, architekto, archeologo  profesijų vykome į Anykščių kraštą, dalyvaudami Siauruko muziejaus bei Šeimyniškėlių (Vorutos) piliakalnio istorinio komplekso edukacijose.

Siauruko muziejaus edukacija  sudomino technikos paveldu. Gimnazistai turėjo galimybę per įvairius pojūčius pažinti technikos veikimo principus, susipažino su įvairiomis ryšio bei signalizavimo priemonėmis, išbandė rankinę dreziną bei triratį ant bėgių. Kelionė per Siauruko muziejaus ekspozicijas padėjo gimnazistams susieti  mokyklines žinias su realiuoju gyvenimu, suteikė galimybę prisiliesti, išbandyti, savarankiškai išsiaiškinti, pasinaudojant asmeninėmis žiniomis ir įgūdžiais. Edukacijos pabaigoje laukė trumpa kelionė vagonu iš Anykščių geležinkelio stoties per Šventosios upės tiltą ir atgal. Dairydamiesi po apylinkes, grožėjomės Šventosios upės panorama, atsiveriančia nuo geležinkelio tilto.

Šeimyniškėlių (Vorutos) piliakalnio istoriniame komplekse susipažinome su buvusios pilies istorija, apžiūrėjome pilies maketą, archeologinių radinių pavyzdžius. Gimnazistai įsitraukė į žaismingus, teatralizuotus krašto pažinimo, karybos demonstravimo procesus, išmėgino akies taiklumą ir rankų stiprumą šaudant iš lankų, mėtant ietį. Edukacijos supažindino su archeologija, archeologų darbu, archeologinėje perkasoje gimnazistai ieškojo praeities dirbinių, mokėsi įvardinti, datuoti,  ‚prakalbinti“ radinį, skiltuvo ir titnago pagalba užkurti ugnį, vyti virvę, patirti pilies statytojų darbus, susipažino su kario apranga ir ginkluote.

 Na, o grįždami į namus, šv. Mato bažnyčios apžvalgos bokšte pasimėgavome nuostabia Anykščių apylinkių panorama.

Projektą parengė mokinių ugdymo karjerai koordinatorė V. Mateikienė. Projektą finansuoja Molėtų r. savivaldybė bei LR Kultūros ministerijos Kultūros pasas.

Informavo V. Mateikienė

 

  

Copyright © 2020. Molėtų gimnazija  Rights Reserved.