^Atgal į viršų

Molėtų gimnazija

Naujienos

Sausio 13-osios įvykius prisimenant

1991 m. sausis, tapęs istorija, parodė, kokia gali būti vieninga tauta. Ši diena mūsų atmintyje išliks dar ilgai...

Sausio 13 d. gimnazija prisijungė prie Tarptautinės komisijos nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti kvietimo dalyvauti Laisvės gynėjų dienai paminėti skirtoje pilietinėje akcijoje „Atmintis gyva, nes liudija“. 8 valandą ryto gimnazijos languose dešimčiai minučių buvo uždegtos atminties, vienybė ir pergalės žvakutės. Pagerbtas žuvusiųjų už Lietuvos laisvę atminimas. Gimnazistai dar kartą prisiminė tragiškus sausio įvykius.

Apie sausio įvykius moksleiviai perskaito vadovėlyje, pamato reportažus televizijoje... Norisi ne tik susimąstyti, žvelgiant į žvakutes, klausant klasės vadovų pasakojimų, bet ir išgirsti atsiminimus žmonių, kurie dalyvavo tuose įvykiuose, ir nors maža dalele pajausti, suvokti, kaip svarbu yra vienybė. Vyko pilietiškumo pamoka. Apie Sausio 13-osios įvykius gimnazistai išgirdo gyvą žodį iš žmogaus, buvusio, mačiusio ir jautusio tautos vienybę stojant prieš ginklą. Tik ten buvę ir išgyvenę vienybės jausmą žmonės gali geriausiai perduoti savo patirtį jaunajai kartai.

Direktorės pavaduotoja ugdymui Genovaitė Marcinkėnienė

Vidos Juknevičienės nuotraukos

 

  

 

Copyright © 2020. Molėtų gimnazija  Rights Reserved.