Lietuvių English (UK)

Europos kalbų diena

Rugsėjo 26-ąją gimnazijoje tradiciškai minėjome Europos kalbų dieną. Ta proga pasikvietėme svečių, kurie vedė netradicines pamokas. Mokinių jau žinoma ir laukiama MRU anglų kalbos ir literatūros dėstytoja Kristina Schimmels ketvirtokams pravedė pamoką - diskusiją apie milžinišką žodžių galią, o studentė Jelizaveta, studijuojanti pagal Erasmus mainų programą, pristatė savo gimtąją šalį Ukrainą ir liepė mokiniams parašyti savo vardą ukrainietiškai.

Trečiokai dalyvavo susitikime - diskusijoje su buvusia prancūzų kalbos mokytoja Alma Vidžiūniene apie tai, kodėl verta mokytis šios užsienio kalbos, atliko klausimyną grupėmis, pasitikrino esamas žinias bei atrado daugiau įdomybių apie šią šalį. VU Filologijos fakulteto, vokiečių kalbos II kurso studentė Kamilė Kanapienytė pasidalino įspūdžiais apie vokiečių kalbos studijų iššūkius bei šios kalbos perspektyvas. I-II klasių mokiniai per užsienio ir lietuvių kalbų pamokas dalyvavo kalbų viktorinose, turėjo progą atsakinėti į klausimus naudodami išmaniuosius telefonus. Vyko plakatų ir lankstinukų paroda įvairiose gimnazijos erdvėse. Buvo smagi ir pilna įspūdžių diena: mokiniai sužinojo, kaip kalbų mokėjimas praturtina, palengvina žmogaus gyvenimą bei praplečia galimybių ribas.

Danguolė Dirmienė