Lietuvių English (UK)

Molėtų žydų aukų pagerbimas

Rugsėjo 23- oji- Lietuvos žydų genocido diena. Tą dieną 1943 m. buvo likviduotas Vilniaus žydų getas. Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacijų režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti kvietė bendrojo lavinimo mokyklas dalyvauti pilietinėje iniciatyvoje „Atminties kelias“.

Molėtų krašto muziejaus direktorė Viktorija Kazlienė Lietuvos žydų aukų atminimo dieną paminėti kartu skatino visų Molėtų rajono mokyklų mokinius ir mokytojus. Akcijos dalyviai žiūrėjo Eli Geršono filmą „Paskutinis rugpjūčio sekmadienis“. Gimnazistai ėjo pėsčiomis tuo keliu, kuriuo buvo varomi į mirtį moterys, vaikai ir seneliai. Sušaudymo vietoje akcijos dalyvius pasitiko Molėtų meras Saulius Jauneika. Jis kalbėjo apie Lietuvos žydų genocido dienos svarbą. Pagerbti žuvusius, skaitant pavardes, kvietė Suginčių pagrindinės mokyklos mokytoja Anželika Laužikienė. Mokiniai gavo korteles su sušaudytųjų vardais. Molėtų gimnazijos gidai pasakojo apie žydų gyvenimą. Akcijos dalyviai žydų sušaudymo vietoje, prie paminklo, padėjo akmenėlius – atminimo ženklą.

Virginija Petrauskienė

Aušrinė Ambrazienė