^Atgal į viršų

Molėtų gimnazija

Naujienos

Kelionė į Pietryčių Lietuvą

Grupė Molėtų gimnazijos pedagogių vykome į edukacinę ekskursiją po Pietryčių Lietuvą. Lydimos gidės Aurelijos Arlauskienės aplankėme Jašiūnų dvarą, kuris laikomas XIX amžiaus intelektine sala, nes čia buvo didelė biblioteka, čia gyveno ir lankydavosi Mykolas Balinskis, Jonas ir Julijus Slovackiai, Andrius Sniadeckis, Adomas Mickevičius, Stanislovas Bonifacas Jundzilas ir kiti XIX a. mokslininkai ir rašytojai.

Gidė palydėjo į mokslininkų kapines, kuriose ilsisi astronomas, Vilniaus universiteto rektorius J.Sniadeckis, istorikas, publicistas M.Balinskis, psichiatras, profesorius J.Balinskis. Toliau kelionės maršrutas vedė į Šalčininkus, kur vyko susitikimas „Netradicinės edukacinės aplinkos ugdymo procese. Šalčininkų Lietuvos tūkstantmečio gimnazijos patirtys“. Gimnazijos direktorius Vidmantas Žilius įdomiai papasakojo apie savo ugdymo įstaigą, mokinių pasiekimus, surengė ekskursiją po gimnazijos ir geologijos muziejus, baseinus, sporto sales ir kitas erdves. Atsisveikinta tikintis dar susitikti. Vėliau apžiūrėtos Šalčininkų įžymybės: poeto Adomo Mickevičiaus paminklai, paminklas sukilėlių vadui Konstantinui Kalinauskui, bažnyčia (pasakojama, kad šių maldos namų šventoriuje vykusios apeigos įkvėpė A.Mickevičių sukurti „Vėlines“). Grožėjomės Norviliškių pilimi, matėme pasienio su Baltarusija ruožą. Aplankėme senąjį gatvinį Rimašių kaimą. Dieveniškių istorinio regioninio parko lankytojų centre sužinojome apie saugomus retus gyvūnus ir augalus, kaimo žmonių sukurtą paveldą. Pro Turgelių kaimą, kur senovėje vykdavo didžiuliai turgūs,  vykome į Paulavą – XVIII amžiuje net dvidešimt penkerius metus veikusią respubliką, kurią savo dvare įkūrė Povilas Ksaveras Bžostovskis. Čia apžiūrėjome dvaro pastatų liekanas. Paskutinė ekskursijos stotelė – Levandų uostas, kur pasimėgavome nuostabiomis spalvomis ir kvapais.

Kelionė, kurią organizavo gimnazijos mokytojų metodinės tarybos pirmininkė Regina Mongirdienė, buvo labai turininga, nes praturtino kolegų patirtimi, naujomis žiniomis apie Pietryčių Lietuvą.

Jolanta Liubeckaitė

Jolantos Liubeckaitės ir Jūratės Laurinavičiūtės nuotraukos

 

 

Copyright © 2020. Molėtų gimnazija  Rights Reserved.