Lietuvių English (UK)

Muziejus ant ratų

Pas Molėtų gimnazistus atvyko „Muziejus ant ratų“. Tai tarptautinis projektas, kurį įgyvendina Lietuvos švietimo muziejus su Newschool (Norvegijos Karalystė) ir UAB „Indeform“ (Lietuva). Projekto tikslas - teikti aukštos kokybės kultūrinį turinį jauniems žmonėms atokiose Lietuvos vietovėse, skatinant kultūrinių ir edukacinių veiklų prieinamumą.

Pagrindinis projekto „Muziejus ant ratų“ objektas - autobusas, kuriame įrengta interaktyvi veiksmo ekspozicija, skirta pristatyti Lietuvos didžiosios kunigaikštystės švietimo raidą XVI – XVII a. Istorinis turinys autobuse pristatomas strateginio žaidimo pagalba, mobili ekspozicija pritaikyta 12-18 metų moksleiviams. Žaidimo metu pristatoma reformacijos ir kontrreformacijos judėjimų įtaka švietimo raidai, lankytojai supažindinami su mokyklų, spaustuvių, bažnyčių tinklo plėtra bei kova dėl įtakos valdančiuosiuose LDK visuomenės sluoksniuose.