Lietuvių English (UK)

Paminėta žydų genocido diena

Minint Rugsėjo 23 dieną – Lietuvos žydų genocido aukų atminimo dieną – Lietuvos miestuose ir miesteliuose organizuojami paminėjimo renginiai. Šiemet minimos ir Vilniaus geto likvidavimo 80-osios metinės. Daugiau nei dešimt metų vykstanti tradicinė pilietinė iniciatyva „Atminties kelias“ – tai kvietimas mokytojams ir mokiniams bei visiems geros valios žmonėms, prisiminti Holokausto metu sunaikintas gausias Lietuvos žydų bendruomenes, kartu nueiti į masinių žudynių vietas tais keliais, kuriais žydai buvo varomi į paskutinę savo kelionę.

Pilietinėje iniciatyvoje dalyvavo ir grupė Molėtų gimnazijos mokinių su mokytojomis Virginija, Gintare, Rasa, Jolanta. Žydų sušaudymo vietoje istorijos mokytoja Virginija kalbėjo apie žydų genocidą Lietuvoje, gidų būrelio narės priminė Molėtų žydų istoriją. Žuvusiųjų atminimas pagerbtas tylos minute, prie paminklo padėti akmenukai.

Jolanta Liubeckaitė