Lietuvių English (UK)

Metodinė diena „Ugdome savivaldų mokinį: nuo teorijos iki praktikos“

Mokinių atostogų metu mokytojams yra galimybė kelti kvalifikaciją, susikaupti iškilusių problemų analizavimui. Vasario 17 d. visus mokytojus į nuotolinę metodinę dieną „Ugdome savivaldų mokinį: nuo teorijos iki praktikos“ pakvietė Molėtų švietimo pagalbos tarnyba. Džiugu, kad tai mūsų mokytojams pasirodė labai patrauklu ir įdomu, tačiau šiek tiek gaila, kad galimybės buvo ribotos ir ne visi pageidaujantys galėjo prisijungti. Molėtų gimnazijos patirtis pristatė devyni gimnazijos mokytojai pristatydami šešis pranešimus.

Psichologė J.Laurinavičiūtė apžvelgė Lietuvos ir molėtiškių mokinių patirtis bei savijautą, mokantis nuotoliniu būdu. R.Mongirdienė paklausė, ar galima sugretinti savivaldų mokinį ir mokytoją. Kokios savivaldumo ugdymo galimybės fizikos pamokose, atsižvelgiant į Z kartos požymius, analizavo I.Jančionytė. V.Petrauskienė ir R.Čekuolienė pristatė ilgų metų įdirbį dalyvaujant integruotuose projektuose, o E.Dirmaitė - pasirinkimo galimybes matematikos pamokose. Klausytojus suintrigavo informacinių technologijų ir lietuvių kalbos dalykų organiškas integravimas mokytojų R.Glinskienės, G.Žalienės ir L.Urbanavičienės pranešime „Šiuolaikiškai savivaldumo link“.

Labai skirtingi ir įdomūs pranešimai sukėlė norą tobulėti, ieškoti būdų savivaldžios asmenybės ugdymui.

Ačiū pranešėjams už idėjas, naujus metodus, ugdymo formas, įžvalgas ir apibendrinimus.

Molėtų gimnazijos direktorės pavaduotoja V.Dubauskienė