Lietuvių English (UK)

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive

Prasidėjo egzaminų maratonas ir visa virtinė gyvenimo pasirinkimų ir pasikeitimų... Kaip šiuos pasikeitimus atspindi dvyliktoko kasdienybe jau tapę žodžiai?

Abiturientas – kilęs nuo lotyniško veiksmažodžio abire, kuris reiškia išeiti, leistis kelionėn, o dar tiksliau, abiturus nurodo į tuoj jau pat išeisiantįjį.
Egzaminas (lot. examen) reiškia svarstymą, tyrimą, išbandymą.
Universitetas, kaip jau daugelis žino, išvestas iš lot. universus – visas, bendras, visuotinis.

Kolegija (lot. collegium) romėnai vadindavo draugiją, sąjungą.

Taigi, mieli išeisiantieji, drąsos išbandymuose! Būkite bendruomenės dalimi ir niekada nestokokite geros draugijos.

Atminkite Senekos žodžius: non scholae, sed vitae discimus ( ne mokyklai, bet gyvenimui mokomės) .

Lietuvių kalbos mokytoja Aušrinė Ambrazienė