^Atgal į viršų

 

Molėtų gimnazija

Sveika mokykla

Kartu mes sukūrėme stebuklą

Gimnazistai tradiciškai mokslo metus baigia gerumo ir pagalbos renginiu „Maži stebuklai – sveikatos PIN kodas“, skirtu Molėtų rajone gyvenančioms šeimoms, kurios patiria įvairių gyvenimo sunkumų Tai vos antrus metus skaičiuojanti gimnazijos mokinių sveikatos stiprinimo ir savanorystės klubo kuriems vadovauja sveikatos priežiūros specialiste Dalia Burneikienė, akcija.

Gimnazistų tik organizuotas, o visos bendruomenės palaikytas ir paremtas puikiai pavykęs renginys nuoširdžiai nustebinęs visų aktyvumu, dėmesiu ir noru padėti, pasidalinti... Nuoširdus AČIŪ VISIEMS ir KIEKVIENAM. Ačiū molėtiškiams, vilniečiams bei vasaros molėtiškiams, pavieniams žmonėms ir šeimoms.. AČIŪ mokiniams, jų tėveliams, mokytojams, personalui...Smagu, kad į mokinių organizuotą akciją atsiliepė tiek daug mūsų, suprantančių ir vertinančių, kad jei daiktas nereikalingas Jums, jis tikrai gali „gyventi“ kitoje šeimoje. Jūsų gerumas perpildė visus lūkesčius. AČIŪ...

Per 30 dėžių įvairių drabužių vaikams, suaugusiems, avalynės, žaislų, knygų, stalo žaidimų, higienos priemonių... Netgi sudėlioti kraiteliai, prausimo bei kiti reikmenys naujagimiams ir kūdikiams, maistelis jiems... Indai, patalynė, užuolaidos ir kiti rakandai, kurie labai pravertė gyvenimo sunkumus juntančioms šeimoms.

O šiandieną jau baigėme gerumo akciją. Kartu su socialinės paramos centro transportu, direktore Jurgita Burbaite, policijos atstove Neringa Purliene ir seniūnijų socialinėmis darbuotojomis aplankėme mūsų laukiančias šeimas ir vaikus stokojančius paramos. Nuvežėme ir dovanojome jiems pilnas dėžes suaukotų daiktų bei suteikėme ten gyvenantiems ir augantiems vaikams daug puikių emocijų. Ne gimnazistų dovanoti žaislai ar kitos priemonės prikaustė vaikų dėmesį, o pakalbiai ar padrąsinimai skirti jiems. Reikia turėti ambicijų ir motyvacijos gyventi kitaip, mokytis, turėti ir siekti savų tikslų.... Tai ir buvo emocinės sveikatos stiprinimo PIN kodas bei akcentas.

Apvažiavome 5 seniūnijas, aplankėme 14 šeimų, kuriose auga 36 vaikai, nuo 3 mėnesių kūdikio iki šešiolikmečio paauglio... O mūsų jaunimui tokios pagalbos ir paramos kitam patyriminės veiklos suteikia geriausias pilietiškumo, empatijos, supratimo, patyčių mažinimo pamokas. Stiprina pagarba žmogui, koks jo socialinis statusas bebūtų, įtvirtina kitas vertybes. Skurdas ne gėda. Tik brandus žmogus sugeba matyti ne tik save, bet ir šalia esantįjį bei padėti jam. Tą puikia parodėme mes visi. Kartu mes galime daug, juk dalintis ar duoti kitam, smagiau ir prasmingiau negu gauti, o turtingas yra ne tas žmogus, kuris viską turi, o tas kuriam visko užtenka ir dar gali pasidalinti su kitu...

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Dalia Burneikienė

 

   

Copyright © 2024. Molėtų gimnazija  Rights Reserved.