^Atgal į viršų

 

Molėtų gimnazija

Lietuvių English (UK)

Sveika mokykla

„Valgyk obuolį lietuvišką“ akordai

Nuostabus auksinis ruduo šiais metais visus sodus gausiai aplipino ir apdovanojo obuoliais. Tad gimnazijos bendruomenei, penktus metus organizuojančiai tradicinę „Valgyk obuolį lietuvišką“ savaitę, buvo puiki proga švęsti skaniai ir dosniai.

Paraginti aktyvių mokytojų ir mokinių sveikatos stiprinimo ir savanorystės grupės narių  nuo pirmadienio visi skubėjo pripildę krepšius obuolių. Idėja paprasta - kiekvienas į gimnaziją nors su vienu obuoliu. Obuolio dienos šventė jau turi savitus tradicinius akcentus.  Iš suneštų sodo gėrybių tradiciškai buvo sukrauta „Obuolių sala“, kurioje ir įsikūrė kiekvienos klasės atnešti, tėvelių atvežti ir dovanoti, o vėliau visos bendruomenės skanauti raudonskruosčiai, žaliašoniai, geltonu auksu spindintys obuoliai.

Obuolio dienos šventę visada norisi sukurti įspūdingą ne tik skoniu, bet patrauklią ir spalvomis. Dailės mokytojos gimnazijos koridorius papuošė „obuoline“ atributika, kuri stebino savo originalumu, išradingumu ką gali sukurti iš obuolio.

Į linksmą ir skoniais spalvingą šventę įtraukėme ir miesto bendruomenę. Popietę „Gimnazistų obuoliai miesto bendruomenei“ po miestą pasklidę savanoriai sveikatinimo veiklų grupės mokiniai su obuolių kupinomis pintinėmis vaišino sutiktus praeivius, aplankė bibliotekos, savivaldybės, policijos darbuotojus, kitas įstaigas. Daugumą stebino ir džiugino gimnazistų išradingumas bei vaišingumas. Vieną dieną paskyrėme  rajono gydymo įstaigų lankymui. Ligoninėje vaišinome besigydančius rajono bendruomenės narius, nuskaidrindami jų pilką ir vienodą kasdienybę. Paprastas, bet lyg magiškas sodo obuolys, kaip tarpininkas, padėjo užmegzti jaukius pokalbius su slaugos skyriaus pacientais.  Apdalinome obuoliais pirminiame sveikatos priežiūros centre besigydančius didelius ir mažus, sergančius ir ten besidarbuojančius. Su puikia nuotaika renginį užbaigėme akcija „Vaišinkitės kaimynai“. Kelios pintinės obuolių buvo dovanotos Molėtų pradinės mokyklos mokiniams.

Molėtų gimnazija, kaip sveikatą stiprinanti mokykla, nuolat organizuoja netradicinius, išskirtinius renginius, siejančius visą bendruomenę. Skatina sveikatos stiprinimą, jos saugojimą. Šio renginio tikslas - skatinti mėgautis savo šalies, savo sodų gėrybėmis. Suprasti sezoninių ir vietinių vaisių vartojimo teigiamą poveikį sveikatai. Tai nuotaikingas, paprastas, nereikalaujantis investicijų sveikatinimo renginys, kuris jau papildė gimnazijos tradicinių renginių sąrašą.

Renginio iniciatorės direktorės pavaduotoja ugdymui Genovaitė Marcinkėnienė ir sveikatos priežiūros specialistė Dalia Burneikienė džiaugiasi bei dėkoja mokiniams, tėveliams, mokytojams, visiems bendruomenės nariams, kurie sukūrė gimnazijoje spalvingą, nuotaikingą ir skanią rudens šventę.

 Mokytojų ir mokinių sveikatos stiprinimo grupės vadovė Dalia Burneikienė

 

                   

Copyright © 2024. Molėtų gimnazija  Rights Reserved.