^Atgal į viršų

Molėtų gimnazija

Darbo stebėjimo vizitas IES Ausiàs March mokykloje

pastedGraphic.pngpastedGraphic_1.pngpastedGraphic_2.png

Molėtų gimnazijoje vykdomas programos „Erasmus+“ bendrojo ugdymo, profesinio mokymo ir suaugusiųjų švietimo 1 pagrindinio veiksmo (asmenų mobilumas mokymosi tikslais) projektas „Inovatyvūs ugdymo metodai - mokinio ir mokytojo sėkmei“. Mokytojos Rita ir Rūta dalyvavo darbo stebėjimo vizite IES Ausiàs March mokykloje (Gandia, Ispanija). Bendradarbiavimas su šios mokyklos programos „Erasmus+“ projektų koordinatoriumi Migueliu užsimezgė „eTwinning“ platformoje, ieškant partnerių projektams.

Pirmiausiai susipažinome su mokyklos struktūra, erdvėmis, susitikome ir bendravome su mokytojais. Mokykloje mokosi 600 mokinių ir dirba 60 mokytojų. Kiekvienais mokslo metais visų klasių mokiniai laiko mokomųjų dalykų egzaminus. Mokykloje yra matematikos ir IT klasės su integruotu dalyko ir anglų kalbos mokymu (IDKM/CLIL), STEM su robotika. Kasdien stebėjome po 4 pamokas, po jų bendravome su mokytojais aptardamos jas, dalinomės ir savo patirtimi. Kai kuriose pamokose ir pačios įsitraukėme į ugdymo procesą. Turėjome galimybę stebėti matematikos, IT ir robotikos, kurias mokytojai vedė anglų kalba (CLIL) bei fizikos, muzikos ir lotynų kalbos pamokas.     Daugumoje vestų pamokų dominavo grupinis darbas, dėstantis mokytojas atliko konsultanto, patarėjo vaidmenį. Turėjome du darbinius susitikimus: su programos „Erasmus+“ projektų koordinatoriumi Migueliu bei mokyklos direktore. Pokalbių metu pasidalinome savo įspūdžiais iš stebėtų pamokų, apie patirtis dalyvaujant programos „Erasmus+“ projektuose, švietimo sistemas bei mokyklų patirtis ir pasiekimus.  

Turiningai išnaudojome ir laisvą laiką po pamokų - vyko įspūdinga mūsų pačių susidaryta kultūrinė-pažintinė programa. Susipažinome su Gandios (Valensijos regionas) miesto istorija, architektūra, aplankėme Kunigaikščių rūmus, kurie nuo 1964 metų yra įtraukti į kultūros vertybių sąrašą. Žavėjomės Gandios apylinkių nuostabiais kalnų miesteliais, įspūdingu Valensijos Šv. Marijos karališkuoju vienuolynu, kurį radome atsitiktinumo dėka keliaudamos kalnų serpantinais. Aplankėme ir žymiausius Valensijos miesto kultūros objektus: San Nicolás bažnyčią - vieną įspūdingiausių šiame mieste, 2000 kvadratinių metrų ploto su puikiai restauruotomis freskomis, kurios puošia bažnyčios skliautus ir yra dvigubai didesnės nei rastos Vatikano Siksto koplyčioje; 14-ojo amžiaus „Iglesia de los Santos Juanes“ bažnyčią, kuri turi išskirtinį baroko fasadą ir nuostabų lubų paveikslą, sukurtą Palomino 1700 metais; šilko muziejų, kuriame susipažinome su šilko istorija ir visu gamybos procesu; Valensijos didingą Katedrą. Neišdildomą įspūdį paliko apsilankymas „Mercado Central“ turguje, kurio salėje yra daugiau nei tūkstantis prekyviečių, kuriose prekeiviai parduoda šviežius vaisius, daržoves ir maisto produktus iš Valensijos regiono ir kitų Ispanijos vietovių.

Stebėjimo vizito metu turėjome galimybę pasidalinti savo patirtimi, patobulinti savo profesines, bendradarbiavimo ir tarpkultūrines kompetencijas bei anglų kalbos gebėjimus, artimiau pažinti šios šalies kultūrą, istoriją, žmones. Pamokose ugdymo būdai, užsienio kalbos integravimas į dalyko pamokas (IDKM/CLIL), įgytos žinios bus taikomi ugdymo procese, o geroji patirtis skleidžiama gimnazijoje ir už jos ribų ir nekantriai lauksime Ispanijos mokytojų vizito mūsų gimnazijoje.

Mokytoja Rita, projekto koordinatorė

Šis projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai. Šis straipsnis atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą.

                   

Copyright © 2023. Molėtų gimnazija  Rights Reserved.