^Atgal į viršų

Molėtų gimnazija

„Erasmus+“ KA2 mokyklų mainų partnerysčių projekto “Security in ICT“ trumpalaikių mokinių grupių mainų veiklos gimnazijoje

   

Molėtų gimnazija kartu su partneriais iš Čekijos, Ispanijos, Portugalijos bei Slovakijos 2018–2020 m. įgyvendina programos „Erasmus+“ KA2 - Bendradarbiavimas inovacijų ir dalijimosi gerąja patirtimi tikslais bendrojo ugdymo mokyklų mainų partnerysčių projektą Security in ICT“.

Mokyklų mainų partnerysčių projekto metu vykdomas mokyklų tarptautinis bendradarbiavimas, mokymo ir mokymosi veiklos mokiniams ir mokytojams, suteikiamos sąlygos mokytojų dalijimuisi informacija ir patirtimi, profesiniam tobulėjimui, mokinių bendravimui ir bendradarbiavimui su bendraamžiais iš kitų užsienio šalių.

Pradėję statyti partnerystės tiltą Slovakijoje, Ispanijoje, spalio 21–26 d. tvirtinome jį Molėtų gimnazijoje. Turėjome lūkestį kartu su projekto komanda (koordinatorė – mokytoja Rita Kavaliauskaitė, projekto komandos nariai: direktorė Rimutė Guobienė, mokytojos Skaidrina Laurinavičienė, Virginija Petrauskienė, Jolanta Žalalienė, Rūta Vekerotienė, Elinga Šimkūnaitė), akademiniais partneriais (VU, VGTU), Molėtų etnokosmologijos centru, Molėtų verslo ir turizmo centru, UAB „Hoda“ įgyvendinti projekto veiklas, kurios būtų prasmingos, įdomios, patrauklios, susijusios su projekto tikslais.

Pirmą viešnagės dieną projekto dalyvius pasveikino gimnazijos direktorė Rimutė Guobienė, projekto koordinatorė Rita Kavaliauskaitė. Etnokultūrinę programą pristatė gimnazijos mokinių etnografinis ansamblis, vadovaujamas Rūtos Vekerotienės. Po to vyko susipažinimas „Ledlaužio“ metodu, kurį vedė dramos mokytoja Jolanta Žalalienė, ir mokytojos Ritos Kavaliauskaitės vedama lietuvių kalbos pamoka, kuri padėjo labiau susipažinti. Mokiniai pristatė šalis, mokyklas. Kiekvienos šalies komanda pateikė pristatymus „ES įstatymų leidybos ir šalių partnerių taisyklės“. Gimnazijos gidų būrelio nariai supažindino su gimnazija, organizavo ekskursiją po rudeniniu drabužiu pasidabinusius Molėtus. Aplankytas Molėtų verslo ir turizmo centras, kuriame vyko edukacinė 3D programa ,,Apie Molėtų kraštą“.

Trečiadienįmokytojos Ritos Kavaliauskaitė ir Skaidrina Laurinavičienė organizavo edukacinę – pažintinę ekskursiją į Vilnių. Projekto dalyviai lankėsi VGTU Informacinių technologijų ir sistemų centre, kur išklausė doc. dr. Nikolajaus Goranino paskaitą „Philosophy of Information“ bei dalyvavo diskusijoje, vėliau lankėsi IT ir sistemų centre, kur susipažino su jo veikla. Taip pat vyko pažintinė ekskursija VU bibliotekoje bei pažintinė ekskursija „Turas po Vilnių su audiogidu“.

Ketvirtadienio programa pradėta darbo sesija. „ES IT saugumo taisyklių žemėlapis“ pasirinktose srityse.Kiekviena tarptautinė komanda analizavo, vertino, apibendrino rezultatus. Po pietų aplankytas Molėtų etnokosmologijos centras, kuriame vyko edukacinė veikla. Vakare projekto dalyviai, mokinių, apgyvendinusių savo šeimose atvykusius mokinius, tėvai buvo pakviesti bendros vakarienės, kurios metu muzikuota, įteikti sertifikatai projekto dalyviams, aptartos veiklos, pasidalinta įspūdžiais.

Penktadienio rytą projekto dalyviai rinkosi į darbo sesiją „ES IT saugumo taisyklių žemėlapis“ pasirinktose srityse. Kiekviena tarptautinė komanda pristatė išvadas. Po to vyko VU doc. Lino Bukausko paskaita„Saugus internetas“ ir projekto veiklų refleksija. Po pietų laukė darbo sesija UAB „Hoda“ – vienoje didžiausių plastikinių produktų gamintojų Baltijos šalyse.

Džiugino projekto dalyvių susidomėjimas visomis siūlomomis veiklomis. Projekto dalyviai įgijo naujų žinių, susijusių su saugumu IT srityje, kompetencijų, patirties, atrado bendravimo prasmę, patyrė nuoširdų rūpestį apsigyvenę gimnazistų šeimose, džiaugėsi svetingumu ir patirtais įspūdžiais.

 

Molėtų gimnazijos direktorė Rima Guobienė, projekto komandos narė mokytoja Rita Kavaliauskaitė, projekto „Security in ICT“ koordinatorė

Šis projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai. Šis straipsnis atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą.Copyright © 2021. Molėtų gimnazija  Rights Reserved.