^Atgal į viršų

 

Molėtų gimnazija

Lietuvių English (UK)

Projekto ,,Security in ITC“ trumpalaikių mokinių grupių mainų veiklos Portugalijoje

   Kovo 8-13 dienomis vyko programos „Erasmus+“ 2 pagrindinio veiksmo bendrojo ugdymo 2018 m. strateginių tarpmokyklinių partnerysčių projekto ,,Security in ITC“ trumpalaikių mokinių grupių mainų veiklos Alenquer (Portugalija), kuriose dalyvavo Molėtų gimnazijos komanda – gimnazistai Danielė, Akvilė, Arnas, Justas, Motiejus, Simas ir lydinčios mokytojos Rita bei Loreta.

Mobilume dalyvavo projekto partnerių Institut de l'Ebre (Ispanija) ir AGRUPAMENTO DE ESCOLAS DAMIÃO DE GOES – ALENQUER (Portugalija) mokinių ir mokytojų komandos. Į susitikimą dėl Covid-19 viruso paskutinę minutę negalėjo atvykti projekto koordinatoriaus EDUCA Pardubice - Stredni odborna skola, s.r.o. (Čekija) ir partnerio Obchodna akademija (Slovakija) komandos. 

                  Keturių dienų numatytose veiklose vyko mokymosi veiklos, įvairios edukacinės bei kultūrinės išvykos. Projekto dalyviai pirmiausiai dalyvavo susipažinimo veikloje, kad geriau pažinti vienas kitą. Vėliau Portugalijos komanda pristatė savo mokyklą, joje vykstančias veiklas, supažindino su ugdymosi aplinkomis, pristatė savo gimtąjį miestą Alenguer. Dalyvaujant edukacinėje pažintinėje veikloje po Alenquer teko realiai pajausti miestelio grožį, susipažinti su senovinio miesto architektūra, dalyvauti miesto rotušėje susitikime su meru. Antrąją dieną kiekvienos šalies komanda pristatė savo paruoštas užduotis – kibernetinio saugumo planus visuomenei, verslo įmonei, socialiniuose tinkluose. Vyko diskusijos šiomis temomis dalyvaujant tarptautinėse bendradarbiaujančiose grupelėse, kurių metu dalyviai tobulino anglų kalbos gebėjimus, asmenines kompetencijas. Prisistatyme ir diskusijoje aktyviai dalyvavo mūsų komanda ir visi mobilumo dalyviai liko sužavėti lietuvaičių sklandžia anglų kalba, gerais bendravimo gebėjimais. Mokytojai dalyvavo pasitarime, kuriame buvo aptartos įvykusios veiklos bei numatytos projekto užbaigimo veiklos. Paskutinę dieną vyko projekto mobilumo apibendrinimas ir vertinimas. 

Projekto dalyviai dalyvavo turiningoje  kultūrinėje – pažintinėje veikloje. Vyko į Lisaboną - vieną seniausių Europos sostinių, įsikūrusią prie Težo upės žiočių, jungiančių Portugaliją ir Ispaniją. Čia susipažinome su nepaprastai turtingu kultūriniu paveldu: kadaise tai buvo žymių keliautojų Vaskaso da Gamos ir Fernando Magelano namai. Lisabonoje yra daugybė išlikusių pilių, karališkų rūmų, didžiulis uostas, nepaprasto grožio architektūra. Portugalijos sostinė padabinta pastelinių spalvų namukais, nuostabiomis gotikinėmis bažnyčiomis, skulptūromis, jaukiomis gatvėmis, įdomiais muziejais. Nors 1755 m. didysis žemės drebėjimas sunaikino daugelį žymių ir miesto istorijai reikšmingų monumentų, tačiau patys gražiausi liko stovėti - dailioji romaninio stiliaus Lisabonos katedra ir šv. Jurgio pilies sienos, pastatytos dar maurų laikais. Dalyvavome edukacinėje veikloje nuostabiame Šv. Jeronimo vienuolyne. Viena įspūdingiausių Šv. Jeronimo vienuolyno pastato dalių – pietų portalas, vedantis prie bažnyčios. Šis portalas yra 12 metrų pločio ir 32 metrų aukščio, dekoruotas ornamentais, dvylikos apaštalų statulomis, pranašais ir angelais. Nuo 1893 metų vienuolyne pradėjo veikti svarbiausias šalies archeologijos muziejus, kuriame eksponuojama didelė radinių kolekcija, o 1983 metais vienuolynas buvo įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Dar vieną dieną laukė kvapą gniaužiantys vaizdai lankantis kalnų kaimelyje Sintroje ir Cabo da Roca  -kyšulyje, kuris yra labiausiai į vakarus nutolęs Europos žemyno taškas ir kur Lietuvos komanda pažymėjo Kovo 11-ąją. Ši patirtis leido labiau susipažinti su Portugalijos istorija, kultūra, labiau pažinti žmones.

Gimnazistais gyveno šeimose (kaip ir buvo numatyta projekto paraiškoje) ir ta labai vertino, nes tai gera patirtis labiau pažinti kitą šalį, jos kultūrą, tradicijas, žmones, labiau susidraugauti su savo bendraamžiais. 

Įgyta patirtis šiame  mobilume patobulino bendradarbiavimo ir bendravimo gebėjimus, mokėjimo mokytis, komunikavimo kompetencijas, dar labiau sustiprino dalyvių anglų kalbos žinias. 

Molėtų gimnazijos mokytoja Rita Kavaliauskaitė, projekto ,,Security in ITC“ koordinatorė

Šis projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai. Straipsnis atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą.

 

Copyright © 2024. Molėtų gimnazija  Rights Reserved.