Molėtų gimnazija, kaip partnerė, dalyvaujanti programos „Erasmus+“ 2 pagrindinio veiksmo bendrojo ugdymo 2016 m. strateginių tarpmokyklinių partnerysčių projekte ,,Innovative Generation“, tęsia mobilumo veiklas.

Balandžio 23-29 dienomis Molėtų gimnazijos mokinių ir mokytojų komanda dalyvavo Ispanijos mieste Rincon de la Victoria mobilumo veiklose IES BEZMILIANA mokykloje. Be mūsų komandos dalyvavo ir kitų partnerių: IES BEZMILIANA mokyklos (Ispanija), GO! Atheneum Zottegem mokyklos (Belgija), Liceum Ogolnoksztalcace w Kamienicy Polskiej (Lenkija) bei Collegio Rotondi (Italija) komandos. Mobilumo metu vyko mokymosi, edukacinės veiklos bei išvykos. Susipažinimui su šalių dalyviais pirmąją dieną vyko sportinės veiklos. Jų metu buvo tobulinamos bendradarbiavimo, komunikavimo anglų kalba kompetencijos. IES BEZMILIANA mokykloje stipri informacinių technologijų srityje. Mokiniai veiklų metu, dirbdami grupėse, turėjo surinkti interneto kabelį bei konfigūruoti bevielio ryšio prieigos tašką. Šių veiklų metu stiprinome komandinio darbo, komunikavimo anglų kalba, IT gebėjimus atliekant užduotis. Projekto dalyviams visose veiklose padėjo bei konsultavo Ispanijos komandos mokiniai – ekspertai. Mokytojai praplėtė savo žinias apie Moodle virtualią aplinką, jos panaudojimo galimybes. Taip pat analizavome ir lyginome STEM klausimyno rezultatus, kuriuos apibendrintus pateikė Ispanijos mokytojų komanda. Buvo nuspręsta gautus rezultatus išnagrinėti grįžus į savo mokyklas ir juos palyginti jau mobilumo Lietuvoje metu. Projekto partneriai suderino ir galutines mobilumų Lietuvoje, Lenkijoje bei Italijoje datas. Mokiniams buvo skirti ir namų darbai. Kiekvienos šalies atstovai pasirinko temas apie vykusias veiklas, kurias turės aprašyti ir pateikti Ispanijos komandai, ruošiančiai antrąjį gamtos mokslų žurnalo numerį. Projekto dalyviai dalyvavo susitikime su Rincon de la Victoria mere, edukacinėse dailės bei flamenko šokio veiklose.

Kartu yyko ir edukacinės – pažintinės išvykos į Pikaso, Rondos, Alhambros muziejus. Susipažinome su Granados, Malagos, Rondos senamiesčiais, architektūra, žavėjomės Ispanijos gamta. Mobilumo dalyviai įgijo naujų patirčių pažindami šalį, jos kultūrą, tradicijas, žmones.

Šiame mobilume buvo patobulintos dalyvių anglų kalbos žinios, problemų sprendimo, komandinio darbo, bendradarbiavimo ir bendravimo, mokėjimo mokytis, tarpkultūrinė saviugdos kompetencijos. Liko patys geriausiais įspūdžiai iš Ispanijos ir laukimas mobilumo Lietuvoje.

Molėtų gimnazijos mokytoja Rita Kavaliauskaitė, projekto ,,Innovative Generation“ koordinatorė

Šis projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai. Straipsnis atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą.