Pilietinė iniciatyva „Atminties kelias“

Šiemet minime 80-ąsias Holokausto pradžios Lietuvoje metines. Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams įvertinti artėjant rugsėjo 23-iajai, Lietuvos žydų genocido aukų atminimo dienai, Lietuvos bendrojo ugdymo mokyklas, Tolerancijos ugdymo centrus ir visas švietimo institucijas pakvietė dalyvauti pilietinėje iniciatyvoje „Atminties kelias“. Šia iniciatyva siekiama aplankyti masines žydų žūties vietas, nueiti pėsčiomis kelią (ar dalį to kelio), kuriuo į mirtį buvo varomi nekalti žmonės.

Grupė Molėtų gimnazijos ir progimnazijos mokinių su istorijos mokytoja Virginija Petrauskiene, etikos mokytoja Gintare Meilūnaite ir socialine pedagoge Jolanta Liubeckaite dalyvavo pilietinėje iniciatyvoje ir Molėtų žydų sušaudymo vietoje pagerbė žuvusiųjų atminimą. Abiturientai, gidų būrelio nariai: Kostas, Elijus, Deividas, Domantas pasakojo apie  Molėtuose gyvenusią žydų bendruomenę, jos papročius, draugiškus santykius su lietuviais, kalbėjo apie masinį žydų naikinimą Antrojo pasaulinio karo metu – Holokaustą, skaitė nužudytųjų vardus. Iniciatyvos dalyviai prie paminklo padėjo akmenėlius – atminties simbolius.

Jolanta Liubeckaitė

Aleksandros Juchnevič ir Jolantos Liubeckaitės nuotraukos