Linkėjimas visiems: pasinaudoti pandemijos suteiktomis galimybėmis (kad ir kaip paradoksaliai tai skambėtų)

Jau metus, nors su mažais teisioginių pamokų intarpais, nuotolinis mokymasis vis dar tęsiasi.  Tai, kas buvo nauja, nepatirta, keista praėjusių metų pavasarį, ,  tapo kasdieniška, įprasta, kartais net nuobodu.  Esame priversti visose veiklose dalyvauti virtualiai: virtualiai mokomės, virtualiai bendraujame, virtualiai diskutuojame, virtualiai priimame sprendimus… Ar kartais jums tai neprimena seno animacinio filmuko, kuriame “du broliai milžinai, tie, kur skrynioj amžinai” viską darė už berniuką ir jis tuo labia džiaugėsi, kol jie ir valgyti už jį nepradėjo… taiga siekdami, kad ekranas netaptų tuo broliu milžinu, nuolat ieškome naujų formų, naujų galimybių, nes tik jos dar padeda išlaikyti budrumą. Tikrai nesame niurgzliai, kuriems viskas netinka ir nepatinka. Netgi iš šio nuotolinio mokymosi mes gebame išspausti naudos. Anksčiau niekada negalėjo sau leisti universitete vienu metu apsilankyti net šimtui moksleivių. Arba nesugaištant visos dienos kelionei pavaikščioti po universiteto laboratorijas.

Taip, tai nėra tas pats, kaip pačiam atlikti bandymus su ten esančiais prietaisais, bet tam, kuris domisi, labia svarbu bent pamatyti, kaip jais dirba kiti. Keletu mygtukų paspaudimų mes atsirandame profesoriaus paskaitoje, galime jam užduoti klausimus, ar klausytis, kaip atsakinėjama kitam, tolimo rajono mokinukui.

Taigi, netgi dabar, kai visame pasaulyje skaičiuojami pandemijos nulemti nuostoliai, mes galime džiaugtis atradimais. Svarbu kiek gebame jų naudos pasiimti. Dėkojame universitetų, su kuriais bendradarbiavimas tęsiasi jau daug metų, komandoms už sudarytas galimybes įsitraukti į bendras veiklas. Molėtiškiai gimnazistai pamokose susitinka su Vilniaus universiteto, Vilniaus Gedimino technikos universiteto, Vytauto Didžiojo universiteto, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto dėstytojais ir studentais. O kiek dar galimybių pateikia internetas. Svarbiausias šiuo metu yra noras mokytis ir gebėjimas atsirinkti ko ir kaip norime mokytis.

Taigi sėkmės visiems besimokantiems… ne tik mokiniams, bet ir mokytojams, tėvams, broliams ir netgi seneliams…

Molėtų gimnazijos direktorės pavaduotoja Vilija Dubauskienė