Pamoka žydų tragedijai atminti

Rugsėjo 23 – ioji Lietuvos žydų genocido aukų atminimo diena. 1943 m. rugsėjo 23 – iąją buvo likviduota Vilniaus getas. Molėtų gimnazijos III A istorijos ir geografijos srautai kartu su mokytojomis Virginija Petrauskiene ir Rasa Čekuoliene vedė netradicinę pamoką Molėtų krašto žydų sušaudymo vietoje. Istorijos mokytoja tarė įžanginį žodį, o apie žydų gyvenimą Molėtuose, papročius,  jų mokyklas ir ištikusią tragediją pasakojo mokiniai: Deividas Girdvilis ir Kostas Jakubauskas. Domantas Cesiulis skaitė žuvusiųjų pavardes. Pagerbdami žuvusiųjų atminimą, mokiniai ir mokytojos prie paminklo žuvusiems padėjo akmenėlius.

Kodėl žydus šaudė? Neapykanta? Pavydas? Kitoks gyvenimo būdas? Turtas, kurį dalijo miestelio aikštėje? Visa tai turėjo įtakos tam, kad dalis lietuvių užsirišo baltus raiščius ir nusitaikė į beginklius žmones. Negi žydai taip skiriasi nuo mūsų, kad yra kitos tautybės, kito tikėjimo? Juk visi mes esame skirtingi! Naikindami kitus, naikinsime  patys save, kol liks tuštuma, tyla ir vienatvė. Būtina išsaugoti tiltus tarp tautų. Išsaugokime atminimą ir perduokime jį ateinančioms kartoms, kad išvengtų klaidų.

Virginija Petrauskienė

Rasa Čekuolienė