Naujienos

Pažink profesijas kitaip II

Rugsėjo 23 d. vyko Molėtų gimnazijos vykdomo projekto „Pažink profesijas kitaip“, tęsinys. Gimnazijos Id klasė vyko į valstybės Saugomų teritorijų lankytojų centrą, kuriame edukacijos metu sužinojo apie saugomus gamtos paveldo paminklus, Lietuvos saugomas teritorijas ir kiek jų yra, kam jos įsteigtos ir kokia jų išskirtinė vertė, išgirdo apie gamtos paslaptis ir gudrybes, sužinojo kas didžiausią savo gyvenimo dalį pramiega, koks augaliukas užkandžiauja vabzdžiais, kokiame ežere galima rasti gintaro. Mokiniams papasakota kokių profesijų žmonės dirba šiame centre, kokia jų veikla ir kokie yra svarbūs  ir reikalingi gamtos mokslų sričių specialistai.

VU Planetariumo edukacijoje „Dangus šiąnakt“ susipažinome su astronauto profesija, stebėjome žvaigždėtą dangų, ūkus, žvaigždžių spiečius ir kitus dangaus kūnus. Virtualiai pajutome Visatos didybę. Po edukacijos  mokinių mintys: „atrodė, kad keliaujame“, „viskas buvo labai gražu, įdomu“, „ypač nustebino, kaip toli yra žvaigždės nuo mūsų“.

Projekto „Pažink profesijas kitaip“ pažintiniai vizitai, edukacijos sudarė galimybę gimnazistams mokytis kitoje mokymosi aplinkoje, patobulino gimnazistų gebėjimus pažinti save ir pamąstyti apie savo interesus, gebėjimus pažinti socialinius vaidmenis, karjeros galimybes, daugiau sužinoti apie darbo pasaulį, suvokti, kad jau mokykliniame suole reikia pradėti galvoti ir domėtis savo ateities perspektyva.

Projektą finansuoja Molėtų r. savivaldybė.

Informavo ugdymo karjerai koordinatorė V. Mateikienė