Gimnazijos komanda „ Žaliosios olimpiados“ pusfinalyje

Didžiausia licencijuota pakuočių atliekų tvarkymo organizacija VšĮ „Žaliasis taškas“ ir aplinkosauginė iniciatyva „Kita forma“, siekdama atkreipti dėmesį į aplinkosaugos problemas, skatindama domėtis jų sprendimo būdais, organizavo trečiąją Nacionalinę „Žaliąją olimpiadą“, skirtą 8-11 klasių mokiniams. Olimpiados metu Lietuvos ugdymo įstaigų moksleiviams siekiama perteikti ekologijos ir aplinkosaugos žinias bei įgūdžius, formuoti palankias aplinkai vertybių nuostatas, ypatingą reikšmę teikiant teisingam atliekų tvarkymui, racionaliam resursų naudojimui, aplinkos kokybės gerinimui.

Molėtų gimnazijos bendruomenė, atlikusi I etapo užduotis, pateko tarp 72 efektyviausiai resursus taupiusių Lietuvos mokyklų. Pirmajame olimpiados etape dalyvavo 44 tūkstančiai mokinių iš 280 mokyklų. Per vieną mėnesį mokiniai sutaupė beveik 700 tūkstančių litrų vandens. Atsakingai galvota ir apie elektros išteklius – sutaupyta tiek energijos, kad 16 kWh 100 kilometrų nuvažiuoti sunaudojantis automobilis nuvažiuotų apie 8 000 kilometrų! Suskaičiuota, jog kiekvienas olimpiadoje dalyvavęs vaikas surūšiavo po 1 kilogramą popieriaus - tai beveik 46 000 kilogramų. Stropiai rūšiuotas ir plastikas – mokiniai surinko 14 132 kilogramus plastiko atliekų, 3 985 kilogramus stiklo. 14 tūkstančių surūšiuotų atliekų panaudota antrą kartą.

Gimnazijos komanda gegužės 22 dieną pusfinalyje Vilniuje susirungė su vienuolikos kitų mokyklų komandomis.  Be šio jau įvyko du (Lazdijuose ir Vilniuje) pusfinaliai bei dar vyks Klaipėdoje, Šiauliuose, Kaune. Pusfinalyje dalyvaujančios komandos atliko teorines (4 etapų) ir praktines (irgi 4 etapų) užduotis, susijusias su aplinkosaugos problemomis ir jų sprendimų būdais, resursų taupymu, teisingu atliekų tvarkymu, aplinkos kokybės gerinimu. Šių metų Molėtų gimnazijai atstovauja komanda „EKOSTAZĖ“. Jos kapitonė E.Jurkūnaitė, nariai: U.Berdiajevaitė, A.Lukošiūtė, A.Jocytė, G.Ruseckaitė ir D.Umbrasas, atsarginiai žaidėjai A.Bareikytė, G.Aleksiejūnaitė ir K.Mongirdas. Komandą labia aktyviai palaikė K.Krupskytė bei G.Drublionytė.

Olimpiados metu vyko ir facebook žaidimas. Dėkoju visai Molėtų gimnazijos bendruomenei, balsavusiai už mūsų nuotrauką. Ji tapo nugalėtoja ir buvo apdovanota komisijos prizu (pasižiūrėti galite facebook).

Paskelbus rezultatus, paaiškėjo, kad į finalinę kovą pateko Molėtų gimnazijos komanda „EKOSTAZĖ“ bei komanda „ Obuolys“. Šiais metais kapitonų rungtyje laimė nusišypsojo „Obuolio“ komandai. Mūsų gimnazijos komanda „EKOSTAZĖ“ – antra. Tikimės, kad šio rezultato pakaks norint patekti į finalinį olimpiados renginį ir kovoti dėl pagrindinio prizo – kelionės į organizatorių išrinktą Europos šalį.

Didžiuojuosi Molėtų gimnazijos mokiniais. Jūs – ŠAUNUOLIAI!

Biologijos mokytoja R.Mongirdienė