^Atgal į viršų

 

Molėtų gimnazija

Lietuvių English (UK)

Naujienos

Kelionė į Strasbūrą

Kovo 23 – 28 dienomis du Molėtų gimnazijos mokiniai: Girmantas Pečiulis iš IIId bei Agnė Jurgelėnaitė iš IV b klasės ir mokytoja Virginija Petrauskienė dr. Laimos Andrikienės kvietimu lankėmės Europos Parlamente Strasbūre. Į kelionę vykome 29 žmonės - mokiniai ir suaugusieji  - iš visos Lietuvos. Labai draugiška grupė.

Keliavome autobusu iki Elzaso sostinės Strasbūro Prancūzijoje ir atgal. Pravažiavome 4 tūkstančius kilometrų. Aplankėme Prahą, Niurnbergą, Strasbūrą ir Bambergą. Čekijoje įsiminė Prahos Šv.Vito katedra su karalių rūmais  ir „Auksine gatvele“, Karolio tiltas su Šv.Nepomuko skulptūra, Rotušės aikštė su grojančiu laikrodžiu, Vaclavo aikštė su Jano Huso skulptūra.  Niurnberge, senojoje Šventosios Romos imperijos sostinėje, vaikščiojome po Imperatoriškąją pilį ir pilies kiemelius, pabuvojome prie renesanso laikų graviūrų meistro A.Diurerio namo ir paminklo. Matėme Turgaus aikštę su Rotuše, Dievo Motinos ir Šv.Sebaldo gotikinėmis bažnyčiomis, gotikinį fontaną, Pegnitc upę su tiltais, ragavome frankiškų dešrelių.  Kelionės tikslas – Europos Parlamentas Strasbūre. Susitikome su europarlamentare dr. Laima Andrikiene. Klausėmės jos paskaitos apie tarptautinės politikos aktualijas: Kinijos ketinimus dėl Pabaltijo valstybių, Rusijos ir JAV santykius, Didžiosios Britanijos „Brexit“. Mokiniai ir suaugusieji aktyviai dalyvavo paskaitoje, turėjo daug klausimų. Galėjome apsilankyti Europos Parlamento posėdžių salėje ir stebėti, kaip vyksta diskusijos, kaip balsuojama ir priimamai įstatymai. Visi gavome dovanų, tarp kurių buvo ir dr. Laimos Andrikienės knyga „Europos saulėlydis. Atšaukiamas“. Dovana visai grupei – plaukiojimas laivu Ilio upe po Strasbūrą. Nuostabūs pavasario vaizdai: prie Europos Parlamento žydi sakuros ir magnolijos. Vėliau aplankėme gotikinę Dievo Motinos katedrą, Šv. Petro bažnyčią, kurioje yra freska „Tautų žygis prie Kristaus kryžiaus“. Paskutinė pavaizduota Lietuva. Radome skulptūrą Jonui Gutenbergui, knygų spausdinimo išradėjui.  Vaikščiojome po „Mažosios Prancūzijos“ kvartalą, kurį į penkias atšakas kerta dar viduramžiais dirbtinai padalinta Ilio upė. Pakeliui  į namus užsukame į Bambergą Vokietijoje.  Tai miestas, kaip ir senovės Roma, įsikūręs ant septynių kalvų, Antrojo pasaulinio karo metu liko nesugriautas senamiestis. Jis įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Aplankėme Katedrą, senuosius vyskupų rūmus, „Mažąją Veneciją“, Šv.Mykolo ir Šv.Jokūbo bažnyčias ir nuostabų rožių bei liepų sodą. Pravažiuoti 4 tūkstančiai kilometrų neprailgo. Daugybė įspūdžių: aplankyti miestai, išklausytos istorijos, šiltas sutikimas Europos Parlamente, puiki gidė Rasa  ir grupės vadovas Žygimantas, draugiška grupė iš visos Lietuvos.

Virginija Petrauskienė

       

Copyright © 2024. Molėtų gimnazija  Rights Reserved.