Gamtos mokslų savaitės svečiai - pradinukai

Gimnazijoje vyksta gamtos mokslų savaitės renginiai, todėl kovo 25-26 dienomis pasikvietėme pradinės mokyklos ketvirtokus su savo mokytojomis susipažinti su vienu iš gamtos mokslų - chemija.

Kokia chemija be eksperimentų? Todėl po trumpos įžangos, kuomet buvo paaiškintos saugaus darbo taisyklės,  pristatyti pagrindiniai indai, cheminių reakcijų požymiai, visi pabandė atlikti  keletą cheminių reakcijų, stebėjo ir įvardijo požymius. Nors ir nebuvo labai paprasta tiksliai pataikyti į mėgintuvėlį, nė vienas nieko neišpylė ir nesudaužė – dirbo labai atsargiai ir saugiai, reakcijų požymius nurodė kaip patyrę chemikai. Dalį bandymų su degimo reakcijomis vaikai tik stebėjo, bet tai darė labai aktyviai, komentavo eksperimentus ir paaiškino, kodėl kol kas tokių bandymų dar negali atlikti patys. Pamokos pabaigoje kiekvienas piešė jam patikusius bandymus, užrašė cheminių indų pavadinimus. Malonu buvo skaityti pradinukų komentarus, nes dauguma dėkojo už įdomią pamoką ir išėjo patenkinti. Tikiuosi, kad tokiu būdu galima ir mažiems parodyti, kad chemija yra ne tik bauginantis, bet ir įdomus mokslas.

Noriu pagirti  ir savo gimnazistus  pagalbininkus – tai IIc, Ia ir Id klasių mokiniai – be jų pagalbos tokios pamokos nebūtų įvykusios. Jie padėjo demonstruoti sudėtingesnius bandymus, ruošti eksperimentą, o pamokėlių metu pagelbėdavo tiems mokiniams, kuriems ne iš karto viskas pavykdavo.

Man, kaip mokytojai, buvo visiškai kita patirtis: žavėjo pradinukų užsidegimas ir noras išbandyti, atradimo džiaugsmas.

Chemijos mokytoja Irma Kiliuvienė