^Atgal į viršų

Molėtų gimnazija

Naujienos

Išvyka į VGTU

Sausio 30 dieną  grupė mūsų gimnazijos įvairių klasių mokinių važiavo į VGTU. Ten vyko Vilniaus Gedimino technikos universiteto dėstytojų vedami laboratoriniai, praktiniai darbai, uždavinių sprendimo praktikumas, paskaita. Šių renginių metu buvo giliau analizuoti sudėtingesni matematikos bei gamtos mokslų klausimai, temos,  naujovės bei ateities perspektyvos.

VGTU Fizikos klasės mokiniai laboratorijoje atliko fizikos laboratorinius darbus: „Difrakcinės gardelės konstantos nustatymas“ ir „Puslaidininkinio lygintuvo diodo tyrimas“.

VGTU Chemijos klasės mokiniai atliko chemijos praktikos darbą: „Vandens kietumo ir tirpumo nustatymas“. Vėliau minėtų klasių mokiniai klausėsi biomechanikos paskaitos. Jos metu buvo gilinamasi į gamtos mokslus susiejant su mechatronika, jutikliais ir kt. nuo žmogaus pojūčių,  smegenų veiklos (klausa, regėjimas, lytėjimas) iki dirbtinio intelekto. Buvo pristatytas dirbtinio intelekto naudojimas ir  taikymo vertinimas išmaniuose asistentuose, automobilių autopilotuose, pinigų apsaugoje, aptartos ir kitos taikymo galimybės dabartyje bei ateityje. Gimnazistai paskaitos metu galėjo stebėti praktišką rankos raumenų stimuliavimą elektros impulsais ir sužinoti, kokiais atvejais pacientams tai galima taikyti.

Matematikos klasės gimnazistai tuo metu gilinosi į judėjimo uždavinius bei išvestinių taikymą. Užsiėmimų VGTU metu gimnazijos mokiniai pagilino matematikos, fizikos ir chemijos žinias, eksperimentinio tyrimo įgūdžius, sužinojo apie technologijų naujoves bei  jų taikymą gyvenime.

Fizikos mokytoja Irena Jančionytė

 

Copyright © 2021. Molėtų gimnazija  Rights Reserved.