Kasmet, gruodžio mėnesį, žibalo į švietimo temų diskusijas įpila „Reitingų“ žurnalas. Tai leidinys, kuriame, remiantis įvairių šaltinių duomenimis, stengiamasi į švietimo kokybę pažvelgti įvairiais pjūviais. Pasinaudojame proga pasilyginti savais pasiekimais Lietuvos kontekste, nes lygintis save su pačiu savimi ne visada yra objektyvu. Taigi, pirmiausiai ieškome, kuo šiais metais galime pasidžiaugti.
Tarp 66 Lietuvos gimnazijų, kuriose mokosi bent vienas respublikinės olimpiados laimėtojas, Molėtų gimnazija užima 12 vietą su vienu pirmos ir keturiais antros vietos laimėtojais. Leidinyje konstatuojama, kad mokinių pasiekimams didelę įtaka turi daugelis faktorių: mokytojai, jų kompetencija, socialinis ekonominis kontekstas, materialinis mokyklų aprūpinimas, santykiai ir motyvacija, grįžtamasis ryšys ir įgūdis bei poreikis reflektuoti, tėvų ir bendruomenės įsitraukimas. Tai gana sunkiai pamatuojami dalykai.
O ir pasiekimų lygį geriausiai parodo egzaminų rezultatais. Nors 2025 metų Molėtų gimnazijos abiturientų laidos egzaminų pasiekimai aukštesni nei daugumos Lietuvos mokyklų abiturientų, biologijos egzaminą laikiusieji iškėlė mūsų gimnaziją į 30 vietą tarp geriausiai šį egzaminą išlaikiusių.
Mokomės ir mokome ne dėl reitingų, bet po kiekvienu statistikos vienetu slepiasi mūsų ketverius metus ugdytas žmogus.