Geografijos pamoka netradicinėje aplinkoje

Gruodžio mėnesį Molėtų gimnazijos III klasių mokiniai kartu su geografijos mokytoja Rasa Čekuoliene lankėsi Molėtų turizmo  informacijos centro edukacinėje erdvėje ,,Molėtai kitaip“. Čia mokiniai išbandė edukacinę programą virtualioje aplinkoje bei turėjo galimybę įsitikinti, kaip svarbu pažinti savo gimtąjį kraštą.

Gimnazistai buvo supažindinti su senovės poline gyvenviete ant Luokesų ežero, Dubingių piliaviete, Atgailos kanauninkų vienuolyno ansambliu, Alantos dvaru, kuris buvo žinomas LDK laikais bei poledine XIX a. žvejyba. Mokiniai stebėjo Livonijos antpuolį prie Liesėnų piliakalnio, sužinojo, kada pirmą kartą rašytiniuose šaltiniuose paminėtas Molėtų vardas, klausėsi informacijos apie nepriklausomybės kovas ties Giedraičiais, grožėjosi nuostabia kelione iš Žemės į kosmosą bei vaizdu iš Mindūnų apžvalgos bokšto, iš kurio galėjo matyti Labanoro regioninio parko miškus, ežerus. Išgirdo ir apie Struvės geodezinio lanko tašką.

Vėliau visi turėjo galimybę išbandyti interaktyvius edukacinius žaidimus: „Rojaus lydeka“, „Molėtai – Taip/Ne“, „Dviračiu per Molėtus“.

Apsižvalgę po Molėtų apylinkes virtualioje erdvėje ir įdomiai praleidę laiką mokiniai pilni įspūdžių grįžo į mokyklą.

Mokytoja Rasa Čekuolienė