^Atgal į viršų

Molėtų gimnazija

Naujienos

Lietuvos istorijos CV seminarai baigėsi

Lapkričio 30 dieną įvyko paskutinis Ugdymo plėtotės centro organizuotas kvalifikacijos tobulinimo programos „Istorijos mokslo ir didaktikos aktualijos – Lietuvos istorijos CV“ mokymų seminaras. Jame dalyvavome mes - istorijos mokytojos Skaidrina Laurinavičienė ir Virginija Petrauskienė. Užsiėmimai vyko Valstybės pažinimo centre Vilniuje.

VU Istorijos fakulteto lektorius dr. Norbertas Černiauskas pristatė parodą „Nepamirštamos ateitys: Lietuvos šimtmečio vizijos“. Jis pats yra parodos bendraautoris. Paroda suskaitmeninta, naudojamos naujausios informacinės technologijos. Galima individualiai susipažinti su Lietuvos šimtmečio vizijomis. Vėliau Valstybės pažinimo centro kuratoriai pristatė ekspoziciją, supažindino su edukacinėmis programomis. Po pietų vyko „Lietuvos istorijos CV“ tezių pritaikymas aukštesniųjų mąstymo gebėjimų ugdymui. Seminaro dalyviai pristatė savarankiško darbo užduotis, jas aptarė. Vertinamojoje diskusijoje dalyvavo VU Archeologijos katedros docentas dr. Aleksiejus Luchtanas, Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto prof. dr. Valdas Rakutis, Lietuvos istorijos instituto direktorius, vyresnysis mokslo darbuotojas dr. Rimantas Miknys, Lietuvos kariuomenės Strateginės komunikacijos departamento Pilietiškumo ugdymo skyriaus vedėjas Karolis Zikaras. Mokslininkai mokytojams pateikė naujausių istorijos mokslo tyrimų ir aktualijų, siūlė, kaip tai geriau pritaikyti pamokų metu. Buvo kalbama apie istorijos BP peržiūrėjimą, rekomendacijų parengimą ir atnaujinimą. Dalyviams įteikti UPC akreditacijos pažymėjimai. Patobulintos istorijos ir pilietinio ugdymo dalykinės, ugdymosi aplinkų, turinio ir situacijų įvairovės kūrimo, ugdymosi turinio įgyvendinimo ir tobulinimo kompetencijos.

Virginija Petrauskienė

 

Copyright © 2020. Molėtų gimnazija  Rights Reserved.