Išvyka į respublikinę viktoriną

Paskutinį lapkričio šeštadienį penki mūsų gimnazijos mokiniai dalyvavo respublikinėje viktorinoje „Po žvaigždėtu dangum“, kuri vyko Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centre Vilniuje. Jos metu dalyviai buvo suskirstyti į komandas iš įvairių Lietuvos mokyklų.

Gimnazistai turėjo galimybę išbandyti save visose galimose astronomijos užduotyse: žinoti žvaigždynus, ūkus, taikyti žinias apie planetas, jų palydovus bei kitus Saulės sistemos kūnus, erdvėlaivius, kosmines stotis, gebėti spręsti uždavinius ir būti kūrybiški. Užduotys buvo ir komandinės, ir individualios.  Komandinių užduočių metu reikėjo ne tik pateikti savo žinias, bet ir komandos nariams įrodyti, kad pasirinktas variantas teisingas ir yra tinkamas pateikti komisijai vertinti. Pagal gautus taškus komandos laimėjo prizines vietas. Viktorinos metu mūsų gimnazistai įgijo astronominių situacijų, uždavinių nagrinėjimo, sprendimo patirties, pasitikrino žinias, mokėjimus bei  įgūdžius bendraujant su astronomija besidominčiais mokiniais iš visos Lietuvos. Džiaugiamės, kad abiturientas Konstantinas Misiūnas jau antrus metus iš eilės tapo pirmos vietos laimėtoju, o pirmokas Titas Stelmokas pelnė antrąją vietą. Sveikinimai jiems.

Fizikos mokytoja Irena Jančionytė