Metų knygos rinkimai

Molėtų gimnazija  akcijoje „Metų knygos rinkimai“ šiemet dalyvauja antrą kartą. Akcijos organizatoriams pateikėme paraišką apie planuojamus renginius ir poezijos knygų pristatymus ir labai dėkojame už dovaną bibliotekai – poezijos knygas.

Metų knygos rinkimai, vykstantys gimnazijos bibliotekoje, skatina mokinius domėtis šiuolaikine literatūra, ugdyti kūrybiškumą, populiarinti skaitymą kaip prasmingą ir patrauklų užsiėmimą.  Mūsų gimnazijos mokinių laukia susitikimas su poezijos knygos „Trapūs daiktai“ autore Greta Ambrazaite. Šiemet knygų penketukai buvo renkami net penkiose kategorijose. Be tradicinių vaikų, paauglių, knygų suaugusiesiems ir poezijos knygų penketukų, atsirado ir nauja - publicistikos bei dokumentikos kategorija.

Publicistikos ir dokumentikos knygų penketukas:

·  Rūta Oginskaitė. Gib a kuk: pokalbiai Olgos ir Grigorijaus Kanovičių namuose.

·  Sigitas Parulskis. Amžinybė manęs nejaudina.

·  Giedra Radvilavičiūtė. Tekstų persekiojimas: esė apie rašytojus ir žmones.

·  Aurimas Švedas. Irena Veisaitė: Gyvenimas turėtų būti skaidrus.

·  Tomas Venclova. Nelyginant šiaurė magnetą: pašnekesiai su Ellen Hinsey (iš anglų kalbos vertė Laimantas Jonušys).

Knygų suaugusiesiems penketukas:

·  Laura Sintija Černiauskaitė. Šulinys.

·  Gabija Grušaitė. Stasys Šaltoka: vieneri metai.

·  Leonardas Gutauskas. Pravardės.

·  Herkus Kunčius. Lietuviškos apybraižos.

·  Antanas Šileika. Basakojis bingo pranešėjas (iš anglų kalbos vertė Vitalijus Šarkovas).

Poezijos knygų penketukas:

·  Greta Ambrazaitė. Trapūs daiktai.

·  Gintaras Bleizgys. Xeranthemum.

·  Marius Burokas. Švaraus buvimo.

·  Tomas Petrulis. Triukšmo gyvatė, Naujas vardas, 2017 https://naujasvardas.lt/knygos/tomas-petrulis-triuksmo-gyvate-eilerasciai/

·  Kornelijus Platelis. Įtrūkusios mėnesienos.

Knygų vaikams penketukas:

·  Daiva Čepauskaitė, dailininkė Ieva Babilaitė. Baisiai gražūs eilėraščiai.

·  Marius Marcinkevičius, dailininkė Aušra Kiudulaitė. Draugystė ant straublio galo.

·  Violeta Palčinskaitė, dailininkė Irena Daukšaitė. Eilėraščiai iš namų.

·  Neringa Vaitkutė, dailininkė Monika Mitkutė. Klampynių kronikos.

·  Jurga Vilė, dailininkė Lina Itagaki. Sibiro haiku.

Knygų paaugliams trejetukas:

·  Ilona Ežerinytė. Verksnių klubas.

·  Aidas Jurašius, dailininkė Inga Navickaitė. Pypas ir jo nutikimai.

·  Justinas Žilinskas, dailininkas Gediminas Skyrius. Kaukas Gugis ir kerų karas.

Už labiausiai patikusią knygą visose kategorijose galima balsuoti iki 2019 m. vasario 17 d. interneto svetainėse http://metuknygosrinkimai.skaitymometai.lt ir www.lrt.lt, elektroniniu paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. arba paštu adresu: „Metų knygos rinkimams“, Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, Gedimino pr. 51, LT-01504 Vilnius.

Daugiausia skaitytojų balsų surinkę knygų autoriai tradiciškai bus apdovanoti Vilniaus knygų mugėje 2019 metų vasario mėnesį.

Vida Juknevičienė