^Atgal į viršų

 

Molėtų gimnazija

Lietuvių English (UK)

Naujienos

Nuostabioji Čekija

Birželio 5-8 dienomis grupė  I-III klasių gimnazistų vyko į pažintinę kelionę Čekijoje. Pirmoji diena buvo skirta ilgai kelionei per Lenkiją į viešbutį „Sporthotel Relax“ Čekijoje. Pailsėję po ilgos kelionės, antrąją dieną iš pat ankstyvo ryto išvykome į įspūdingą Čekijos miestą Kutna Horą, įrašytą į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą, žavintį ne tik viduramžiais dvelkiančiu senamiesčiu, bet ir unikalia Kostnice Sedlec koplyčia, kurios interjeras iš daugiau kaip 40 000 žmonių kaulų. Šviestuvai, paveikslai, žvakidės ... viskas iš kaulų. Ir šiurpu, ir mistiška, ir nepakartojama. O šv. Barboros bažnyčia - tikras architektūros šedevras.

Ne mažiau mistiškas pastatas  Vlašsky dvur arba Itališki rūmai ir šalia jo esantis Hradek sidabro muziejus. Lankėmės požeminėje sidabro kasykloje ir susipažinome su sidabro keliu nuo rūdos iki monetos. Vakare atvykome į Prahą – Bohemijos karalių miestą ir Čekijos sostinę. Įspūdinga vieta. Kone 600 metų statyta Šv. Vito katedra, karalių rūmai, Karolio tiltas, senamiesčio rotušė ir skveras, parako bokštas. Pabuvojome ir vienoje lankomiausių tvirtovių Čekijoje – Karlšteino pilyje.

Namo keliavome pilni įspūdžių ir atsisveikindami su Čekijos kraštovaizdžiu. Aplankėme daug gražių ir įspūdingų vietų, pamatėme tiek gražių vaizdų, kurie mūsų atmintyse išliks ilgam.

Už suorganizuotą kelionę dėkojame klasės vadovei Valerijai ir kartu su mumis keliavusioms pavaduotojai Ritai, mokytojai  Rasai ir sveikatos priežiūros specialistei Daliai.

Visų keliavusių gimnazistų vardu Id klasės mokiniai

 

Copyright © 2024. Molėtų gimnazija  Rights Reserved.