^Atgal į viršų

 

Molėtų gimnazija

Lietuvių English (UK)

Naujienos

Molėtų gimnazija – už švarią gamtą ir tvarumą

 

Naudoto kepimo aliejaus atliekų susidaro kone kiekvienuose namuose, gaminant maistą, naudojant maisto produktus, kuriuose yra aliejaus. Joms susidarius, turime du pasirinkimus: išpilti arba rūšiuoti ir taip prisidėti prie gamtos išsaugojimo, atsinaujinančių energijos išteklių naudojimo.

Jau prieš dvejus metus, dalyvaujant „Žaliojoje olimpiadoje“,  gimnazijos komandos „Ekonova“ nariams (Gustui, Miglei, Jokūbui, Viltei, Emilijai ir Domilei), kurie turėjo sugalvoti veiksmo priemonių planą, siekiant gerinti ekologinį sąmoningumą gimnazijoje, kilo idėja rinkti panaudotą aliejų. Tada buvo kreiptasi  į UAB „Biomotorai" darbuotoją Andrių, buvusį gimnazistą, su kuriuo suderintas veiksmų planas.

Šiais mokslo metais mums pavyko surinkti 130 litrų panaudotojo aliejaus ir pateikti  perdirbimui. Dėkojame prisidėjusiems prie gamtos išsaugojimo ir tvarumo puoselėjimo.

Tradiciją tęsime ir toliau. Panaudotą aliejų priimame gimnazijos registratūroje.

Direktorė R. Guobienė ir biologijos mokytoja R. Mongirdienė

 

Copyright © 2024. Molėtų gimnazija  Rights Reserved.