^Atgal į viršų

 

Molėtų gimnazija

Lietuvių English (UK)

Naujienos

Brain bee olimpiada

Gegužės 18 dieną dalyvavome Lietuvos neuromokslų olimpiadoje – „Brain Bee“, kurią jau ketvirtą kartą organizuoja Lietuvos neuromokslų asociacija (LNA). Šioje olimpiadoje būtinos ne tik stebinančios biologijos mokslo žinios, bet ir puikus anglų kalbos išmanymas.

Olimpiados metu turėjome atlikti sudėtingas užduotis – pirmoji buvo neuroanatomijos bei histologijos testas, kurio metu buvo reikalaujama atpažinti skirtingas smegenų struktūras bei histologinius preparatus. Toliau atlikome ligų diagnozavimo užduotį – išgirdome dešimt skirtingų klinikinių situacijų ir priėmėme iššūkį atpažinti ligas, varginančias pacientus. Kita užduotis buvo penkiasdešimties klausimų „MCQ“ testas. Paskutinios užduoties, kurioje dalyvavo šeši pirmaujantys dalyviai, metu ekspertai gyvai klausinėjo įvairių painių klausimų. Visos užduotys buvo pateiktos anglų kalba.

Olimpiados metu išklausėme žinomų neuromokslininkų paskaitų. Klausėmės dr. Lauros Bojarskaitės paskaitos apie tai, ką smegenys veikia miego metu. Antrą paskaitą skaitė Kembridžo universiteto doktorantė Nemira Žilinskaitė. Šios paskaitos metu ji pristatė, kaip, užsimezgus gyvybei, išsivysto žmogaus nervų sistema. Nors užduotys buvo nelengvos, tačiau džiaugėmės galimybe išklausyti įdomių paskaitų ir sužinoti daug naujos informacijos.

Mūsų darbas įvertintas olimpiados pagyrimo raštais.

     Olimpiados dalyviai Saulė, Meida, Kajus

Copyright © 2024. Molėtų gimnazija  Rights Reserved.