^Atgal į viršų

Molėtų gimnazija

Naujienos

Šiaurės šalių literatūros savaitė

Šiaurės šalių literatūros savaitė sukviečia žmones Šiaurės, Baltijos ir kitose Europos šalyse susėsti žvakių šviesoje ir klausytis garsiai skaitomų Šiaurės šalių rašytojų kūrinių. Lapkričio 12-16 dienomis gimnazijoje vyko Šiaurės šalių literatūros savaitei skirti renginiai, kurių tema – „Šiaurės herojai“.

Bibliotekininkė Vida, demonstruodama skaidres apie Šiaurės šalis, kalbėjo apie tai, kaip ilgais ir tamsiais vakarais, kai jau medžiai numeta lapus, o dangus apsiniaukęs, norisi šviesos, jaukumo, šilumos. Garsiai skaityti skirtos literatūros savaitės knygos atspindėjo  temą ,,Šiaurės herojai“. Skaitytojai šiose knygose sutiko įvairių personažų, kurie vienaip ar kitaip prisiima herojų vaidmenis. Švedų Eliaso ir Agnes Våhlundų knygoje vaikams ,,Superherojų vadovas“ veikia Lisa, iš kurios mokykloje tyčiojasi berniukų gauja. Norvego Simono Strango knygoje paaugliams ,,Tie, kurių nėra“ vaizduojama Emilija, netikėtai atsidūrusi situacijoje, kurioje išmėginamos jos nuostatos apie tai, kas teisinga ir kas ne.  Islandų rašytojo Einaro Máro Guðmundssono knyga ,,Islandijos karaliai“ yra beprotiškų pasakojimų rinkinys apie išgalvotą Knudsenų giminę, gyvenusią  nuo XVIII a. iki mūsų dienų. Šiaurės šalių bibliotekų savaitėje  dalyvavo, skaitė, klausėsi ištraukos iš norvego Simono Strango knygos  paaugliams „Tie, kurių nėra“ I-II klasių gimnazistai ir lietuvių kalbos mokytojos Lina Urbanavičienė bei Daiva Sičiūnienė. Mokytojos Ramutės Mikalauskienės mokiniai surengė piešinių  parodą  „Šiaurės knygų herojai“. O mokytojos Eglės Žalienės mokiniai pasakojo apie šiaurės šalių virtuvę. Bibliotekoje veikė  Šiaurės šalių autorių knygų paroda.

Vida Juknevičienė

       

Copyright © 2021. Molėtų gimnazija  Rights Reserved.