Renesanso epochos diena antrokams gimnazistams

Ši savaitė Molėtų gimnazijoje prasidėjo jau kurį laiką planuota integruota diena antrokams gimnazistams tema „Epochos. Renesansas“. Rytiniai užsiėmimai buvo skirti  renesanso epochos pristatymams klasėse. O vėliau antrokai pasiskirstė į grupes pagal išankstinį dalykų pasirinkimą. Darbas grupėse vyko įdomiai, gilinantis į mokytojų pasiūlytas veiklas. Laiką taip pat galėjo planuoti kiekviena grupė atskirai – skambučiai nebetrukdė susikaupti, įsijausti į temos peripetijas.

Po pietų grupės susirinko skaitykloje ir savo temas pristatė visiems gimnazistams ir mokytojams. Matematikai pristatė XV – XVII a. mokslininkus ir populiarius to laikmečio  uždavinius. Pasirinkę tikybą ir etiką priminė Lietuvos globėją Šv. Kazimierą, „užsieniečiai“ – V.Šekspyrą ir jo laikmetį, geografai - žymiausius keliautojus. Meno mėgėjai supažindino su  renesanso madomis ir pakvietė „pasimatuoti“ puošnius apdarus. Besidomintys etnokultūra pristatė kilimų ir gobelenų techniką bei turtingųjų stalą, pavaišino vaisių desertu. Gamtos mokslų grupės tyrėjai  išsiskyrė praktiniais darbais: tyrinėjo kiaulės širdį, gamino indikatorius iš augalų, gradavo termometrą, gamino da Vinči tilto modelį. Na, o visus pristatymus užbaigė sportininkai, pademonstravę kovos menų elementus.

Džiugu, kad tai buvo prasminga ir visai kitokia diena mokykloje. Tačiau tikriausiai visi dalyvavę pripažins, kad tai buvo mokymasis, kurio rezultatas -  naujos kompetencijos, tik įgytos smagiai, linksmai, įdomiai ir netradiciškai.

Direktorės pavaduotoja Vilija Dubauskienė