^Atgal į viršų

 

Molėtų gimnazija

Lietuvių English (UK)

Naujienos

Paroda „Vasario 16-osios garbei“

Vasario 16-oji – Lietuvos valstybės atkūrimo diena. Lietuvos valstybė buvo atkurta 1918 m. vasario 16 dieną, kai Lietuvos Taryba pareiškė, kad „skelbia atstatanti nepriklausomą demokratiniais pamatais sutvarkytą Lietuvos valstybę su sostine Vilniuje ir tą valstybę atskirianti nuo visų valstybinių ryšių, kurie yra buvę su kitomis tautomis“.

Daugiau kaip prieš šimtą metų pasirašytame Lietuvos valstybės atkūrimo akte šalį atkurianti Lietuvos Taryba pabrėžė, kad atkuriama valstybė nėra nauja, o tik seno valstybingumo tąsa. Lietuvos valstybės istorija kuriama daugiau nei 1000 metų ir vasario 16-ą dieną buvo atkurta demokratine santvarka besiremianti nepriklausoma valstybė.

Gimnazijos skaitykloje parengta spaudinių paroda šiai dienai paminėti.

Bibliotekininkė Vida

Copyright © 2024. Molėtų gimnazija  Rights Reserved.