^Atgal į viršų

Molėtų gimnazija

Naujienos

„Kūrybos link“

Lietuvos mokslų akademijos skyrius „Mokslininkų rūmai“ nuolat kviečia mokinius, pedagogus į nuotolines paskaitas.

Vasario 7 dieną Molėtų gimnazijos  Ib ir IIb klasės dalyvavo kompozitoriaus akademiko Giedriaus Kuprevičiaus nuotolinėje  pamokoje – paskaitoje  „Kūrybos link“.

Kompozitoriaus Giedriaus Kuprevičiaus papasakojo apie kūrybinio kelio  vingius, apie tai, kaip ir kodėl gimsta naujo kūrinio sumanymas, kokiu būdu jis įgyvendinamas. Lektorius kalbėjo apie meno sąvoką ir meną-pramogą bei meną-pažinimą, apie meną – regimą, girdimą, esamą ir paslėptą. Muzikas aptarė kūrybos prasmę gyvenime, meno svarbą kasdieniniame gyvenime ir ugdant žmogaus elgsenos, mąstymo ir tikslų formavimo kokybę, meno kalbos universalumą ir humanizmo sklaidą per meno kūrinius. Kompozitorius akcentavo, kad muzika – bendravimo kalba, kuriai nereikalingas vertėjas. Jis prašė moksleivių ant penklinės sudėlioti trumpą melodiją iš keturių natų – do-re-mi-sol (ritmas ir kartojamų natų skaičius laisvas) ir nuskenavus (žinoma, nurodant, kas tą motyvą sukūrė) atsiųsti.

Paskaita padėjo gilintis į tai, kas vadinama  k ū r y b a.

Mokytoja Rūta Vekerotienė

Copyright © 2023. Molėtų gimnazija  Rights Reserved.