Vilniaus universiteto diena

Molėtų  gimnazijoje vyko tradicinė Vilniaus universiteto diena. Seniausios Lietuvos aukštosios mokyklos atstovai pristatė universitetą ir jo padalinius, pasidžiaugė, kad ši ugdymo įstaiga užima geras pozicijas tarp pasaulio universitetų, kartu su gimnazistais aiškinosi, kodėl Vilniaus universitetas yra klasikinis ir kas daro jį modernų, trumpai aptarė studijų programas, kurių yra net šimtas keturiasdešimt, aiškino, kas yra gretutinės ir individualios studijos, kas yra bakalauro ir vientisosios studijos, kaip galima gauti stipendiją ir kokios jos būna, kalbėjo apie mainų programas ir akcentavo, kad pagal mainų programą studentai gali mokytis ne tik Europos, bet ir geriausiuose pasaulio universitetuose.

Universiteto atstovai mokė, kur ir kaip surasti informacijos apie VU, kaip pildyti prašymus stojantiesiems, kokie yra reikalavimai, norint įstoti į valstybės finansuojamą vietą, kvietė domėtis studijomis ir kreiptis į studentus, kurie gali pakonsultuoti studijų klausimais. Gimnazistai turėjo galimybę individualiai pasikalbėti su chemijos ir geomokslų, komunikacijos, matematikos ir informatikos fakultetų, gyvybės mokslų centro atstovais.

Jolanta Liubeckaitė