^Atgal į viršų

Molėtų gimnazija

Naujienos

„Sparnai tavo sielai ”

Spalio 10 diena yra pasaulinė Psichinės sveikatos diena. Jau trečius metus šiai dienai paminėti gimnazijoje spalio 10-14 dienomis vyko psichinės sveikatos savaitė „Sparnai tavo sielai,” kurios tikslas buvo stiprinti mokinių  psichologinį atsparumą, ugdytis geresnius  savęs pažinimo įgūdžius, labiau pažinti savo emocinį pasaulį.

I ir II  klasių mokiniai klasių valandėlių metu su klasių vadovėmis aptarinėjo spalio mėnesiui skirtas optimizmo rekomendacijas. III- IV klasių mokiniai kartu su tikybos mokytoja Vida  pamokų metu žaidė  Kahoot žaidimą ir atsakinėjo į psichologinius klausimus. Jau antrus metus gimnazijos fojė veikė  Optimizmo dienoraštis, kuris skatino  permąstyti kiekvieną savaitės dieną, užpildant jį savo įžvalgomis, pamąstymais, nuomone. Vadovaujant etikos mokytojai Gintarei, „Tylos” žygio metu,  kuris nusidriekė  rudeniškai spalvingais takeliais pagal Pastovėlio ežero pakrantę,  mokiniai stengėsi pajausti, kokia yra tylos nauda jų kasdieniam gyvenimui ir jų psichinei sveikatai. Mokyklos poilsio zonose mokiniai galėjo labiau susikaupti, įsiklausyti į save spalvindami mandalas arba atlikdami užduotis „Sujunk taškus”. Mokyklos aktyvioje lentoje mokiniai kiekvieną dieną galėjo piešti ar pažymėti savo emocijas. Gimnazijos ąžuolų alėja dailės pamokų metu, vadovaujant dailės mokytojai Eglei, pasipuošė iš lapų sudarytomis veidelių emocijomis. Penktadienis buvo šypsenos diena, todėl mokyklos bendruomenės aprangos kodas buvo geltona spalva.  Mokytojai taip pat įsitraukė į šios savaitės renginius: susibūrę mokytojų kambaryje, gėrė „Džiaugsmo ir raminančiąją” arbatas, dalyvavo nuotaikingame klausimų  turnyre. Ši savaitė mokykloje buvo šiek tiek kitokia, ji paskatino mokinius labiau įsiklausyti ne tik į save, pažinti geriau savo emocinį pasaulį, bet ir skatino būti empatiškus, jautresnius vienas kitam. Džiaugiamės, kad jau trečius  metus vykstanti psichinės sveikatos savaitė vis labiau paskatina mokyklos bendruomenę rūpintis savo psichiniu pasauliu ir padeda kurti pozityvesnį mokyklos mikroklimatą. Psichinės sveikatos savaitės organizatorės - psichologė Jūratė ir tikybos mokytoja Vida - dėkoja visiems įsitraukusiems į šios savaitės veiklas, tikimės, kad šios savaitės veiklos primins kiekvienam iš mūsų, kaip svarbu rūpintis savo psichiniu pasauliu, kad būtume savo kasdieniame gyvenime sąmoningesni, labiau motyvuoti, gebantys siekti savo tikslų ir besirūpinantys ne tik savimi, bet ir būtume jautresni tiems, kuriuos kiekvieną dieną sutinkame gimnazijoje.

 Psichologė J. Laurinavičiūtė

Copyright © 2022. Molėtų gimnazija  Rights Reserved.